Cildinizi kışa hazırlayın

Cildinizi kışa hazırlayın
Uzmanlar, kış mevsimiyle birlikte soğuk ve kirli havaya karşı cildin korunmasını öneriyor. Güneş dışında, hava kirliliği, dengesiz beslenme, yetersiz su tüketimi, alkol, sigara ve stresin cildi etkilediğini belirten Güzellik Uzmanları, cildin korunmaması

Uzmanlar, kış mevsimiyle birlikte soğuk ve kirli havaya karşı cildin korunmasını öneriyor. Güneş dışında, hava kirliliği, dengesiz beslenme, yetersiz su tüketimi, alkol, sigara ve stresin cildi etkilediğini belirten Güzellik Uzmanları, cildin korunmaması nedeniyle, erken yaşlarda kırışıklık ve sarkma ortaya çıktığını ifade etti.
Uzmanlar, son yıllarda ozon tabakasında meydana gelen hasardan dolayı güneşin zararlı etkilerine daha çok maruz kaldığımızı söyledi. Uzmanlar, böylece cildin daha çabuk lekelendiğini, daha mat ve soluk göründüğünü, daha erken yaşlarda kırışıklıkların ortaya çıkarak sarkmaların belirdiğini kaydetti.
Güneş dışında cildi etkileyen diğer faktörlerin ise hava kirliliği, dengesiz beslenme, yetersiz su tüketimi, alkol, sigara alışkanlığı, aşırı stres, uykusuzluk, genetik faktörler gibi olumsuzluklar olduğunun altını çizen uzmanlar, bu sebeple artık cilde gösterilen özenin artması gerektiğini anlattı. Şafak, 'Eskiden sadece temizlik ve nemlendirici ile yapılan günlük bakımlar yeterli olurken artık güzellik uzmanları tarafından düzenli olarak 4-6 haftada bir yapılan, cildinizin yapısına uygun ve ihtiyacını karşılayacak profesyonel bakımlar gerekiyor' dedi.
Ciltte oluşan mat görüntü, lekeler, kırışıklıklar ve sarkmalar için öncelikle ilgili hekim tarafından yapılan muayene yapılması gerektiğine dikkat çeken Şafak, böylece hastanın cilt analizinin doktor kontrolünde yapılacağını ve problemin saptanacağını belirtti. Uzmanlar, 'Daha sonra bu problemlere yönelik tedavilere karar verilir. Bu konuda birçok tedavi yöntemi vardır. Birkaçını sıralamak gerekirse cilde ve probleme uygun dermatokozmetik kremler, oksiterapi yöntemi, mesolifting, botoks, kimyasal peeling, IPL, lazer tedavileri ve LED ışığı teknolojisi uygulanabilecek tedavi yöntemleri arasındadır' şeklinde konuştu.
Uzmanlar, daha iyi bir cilt için yapılması gerekenleri de şöyle açıkladılar:
'Cildinizi uygun temizleyicilerle her gün mutlaka temizleyin. Cildinizin yapısına uygun nemlendiricileri asla ihmal etmeyin ve yaz ve kış mevsimi diye ayırt etmeden mutlaka güneş koruyucu kullanın. Günde en az 1.5-2 litre su için. Sigara ve alkolden uzak durun. Beslenmenizde C, E ve beta karoten gibi antioksidan içeriği yüksek vitaminler içeren sebze meyvelere ağırlık verin. Hafta da en az 2 öğün balık tüketmeye çalışın. Tüketemiyorsanız Omega-3 kullanın. Soya, içindeki östrojen benzeri maddelerle cildin genç kalmasına yardımcı olur, bol bol soya fasulyesi tüketin. Şarküteri ve konservelerden uzak durun. Yiyecekleri, mevsiminde ve taze olarak tüketin. Bilinçsiz ilaç kullanmayın. Günde en az 8 saat uyuyun. Başarabildiğiniz kadar stresten uzak durun.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com