Çilek ve fidan yetiştirilecek

Çilek ve fidan yetiştirilecek
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, şehir merkezinde bulunan Ziraat Bankası'na ait arsa geçici olarak çilek ve fidan yetiştirme bahçesi oluyor.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, şehir merkezinde bulunan Ziraat Bankası'na ait arsa geçici olarak çilek ve fidan yetiştirme bahçesi oluyor.

İlçe merkezindeki Özyurt Mahallesi Gediz Lisesi önünde uzun süredir yabani otlar ve çöplerle kaplı olarak boş bekletilen arsa, görenleri hayrete düşürürken, bundan 15 gün önce çıkan kuru ot yangınıyla vatandaşları korkutmuştu. Otların kurumasıyla mahalle sakinleri arasında tedirginlik yaşanıyordu. Daha sonra arsada korkulan oldu ve çıkan yangınla panik yaşandı.
Bu duruma bir çözüm getirmek amacıyla harekete geçen Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, boş bekletilen arsanın geçici olarak bahçe ürünü yetiştirilerek değerlendirileceğini bildirdi. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, “Boş bekletilen arsayı tehlikeli olmaktan çıkaracağız. Söz konusu arsayı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca (SYDV) başlattığımız Bahçe Ürünlerinde Geniş Çaplı Teşvik Uygulaması kapsamında çilek ve çilek fidesi yetiştirme alanı olarak kullanmayı planlıyoruz. Ziraat Bankası'nın kullanmamızı olumlu karşıladığı arsadaki otlar ve çöpler temizlendi. Önümüzdeki günlerde gerekli düzenleme çalışmaları tamamlanacak. Kırsalda yaptığımız çilek ve çilek fidesi yetiştirme uygulamasını merkezde gerçekleştireceğiz. Projenin halka tanıtımı açısından kolaylık sağlayacak olan şehir merkezindeki Ziraat Bankası'na ait alanın çok yararlı bir şekilde değerleneceğini düşünüyoruz.
Artık bu alanın çirkin ve tehlikeli olması geride kaldı. Yeşil ve kırmızı renklerle dolu bitki örtüsüyle kaplanacak olan arsa halkımızı daha çok memnun edecek” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com