Çiller AKP'nin Başına mı Geçiyor?

Çiller AKP'nin Başına mı Geçiyor?
DP'nin başına geçeceği ve Erbakan, Mesut Yılmaz, Demirel destekli yeni sürecin siyasi figürü olacağı konuşulan Tansu Çiller'in asıl niyetinin AK Parti Genel Başkanlığı olduğu ve bunu da Erdoğan'a ilettiği ileri sürüldü.

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Cumhurbaşkanı olması sürecinde yükselen gerginliği düşürmek için AK Parti'nin başına geçip Başbakan olmayı bu şekilde de 28 Şubat mağdurları olarak rövanşı almayı teklif ettiği öne sürüldü.

Yeni Çağ Gazetesi yazarı Sebahttin Önkibar siyaset arenasında çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Tansu Çiller'in AK Parti Genel Başkanı ve sonrasında Başbakan olması isteiğini Erdoğan'a ilettiğini bugünkü köşe yazısında dile getiren Önkibar "çok iyi bir kayanağa teğit ettirdim" dediği görüşmeyi tırnak içinde şöyle aktardı :“Sizin Cumhurbaşkanı olma hedefiniz var, böyle bir durumda ülkede gerginlik çok daha tırmanacaktır. Gerginliğin düşmesi ve ahenk oluşması için benim AKP'nin başına geçmem gerekiyor. Evet siz Cumhurbaşkanı, ben Başbakan olalım ve yeni bir 10 yıla kapı aralayalım. Bu şekilde 28 Şubat mağdurları olarak rövanşı da almış oluruz!"

Önkibar'ın kaynağına göre Tansu Çiller'in bu teklifi karşısında Başbakan Erdoğan suskun kalmış...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com