Çillioğlu soruşturmasında flaş gelişme

Çillioğlu soruşturmasında flaş gelişme
Düzce İl Jan. Komutanlığında 1 Yarbay ve 3 astsubay gözaltına alındı.

Düzce İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Turhan Yazıcı, 1 yarbay ve 3 astsubayın gözaltına alınarak Malatya' ya götürüldüğü öğrenildi... 

Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürütürken intihar ettiği öne sürülen Albay Kazım Çillioğlu'nun oğlu Gökhan Çillioğlu'nun telefonlarının yasa dışı dinlendiği iddiasına ilişkin gözaltına alınanlar arasında Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Yazıcı'nın da olduğu öğrenildi.

KAZIM ÇİLLİOĞLU'NUN ARŞİV GÖRÜNTÜLERİ!

Malatya Özel Yetkili Başsavcı Vekili Özden Doğan'ın talimatıyla Albay Çillioğlu'nun oğlu Gökhan Çillioğlu'na ait telefonun yasa dışı yollarla dinlenmesine ilişkin soruşturma kapsamında dün Düzce, Muş, Erzurum, Van ve Adana'da gözaltına alınan 8 kişiden 3'ü Malatya'ya getirildi. Kente getirilen 3 kişinin de muvazzaf asker olduğunu belirtildi.

Öte yandan soruşturma kapsamında dün lojmanında arama yapılan Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Yazıcı'nın da gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltı kararı çıkartılan diğer kişilerin de bugün Malatya'ya getirilmesi bekleniyor.

Bu arada, Malatya Adliyesine gelen Malatya Emniyet Müdürü Mustafa Aygün de, özel yetkili savcı ile bir süre görüştükten sonra, mahkum girişine yaklaşan makam aracına binerek adliyeden ayrıldı.

Kazım Çillioğlu'nun oğlu Gökhan Çillioğlu'nun telefonlarının yasa dışı dinlenmesi iddiasına ilişkin dün 1'i emekli, 7'si muvazzaf asker 8 kişi çeşitli illerde gözaltına alınmıştı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com