Cimbom için bir şans daha

Cimbom için bir şans daha
Geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de büyük bir çıkış yapan ancak önümüzdeki sezon için henüz katılım hakkı elde edemeyen Galatasaray için hala bir umut var! İşte Galatasaray’ın Euroleague’e giriş yolu...
Galatasaray Medical Park, geçen sezon THY Euroleague’e ön elemeden katılmış ve umulanın üzerinde bir performans sergileyerek Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker ile birlikte son 16’ya kalmıştı.

Sarı kırmızılılar özellikle oynadığı tüm maçları kazanan CSKA Moskova’yı mağlup eden ilk takım olması büyük sükseye yol açmıştı.
 
Ancak Galatasaray, Euroleague’de son 16’ya kadar kalarak gösterdiği başarılı performansını Beko Basketbol Ligi’nde sürdüremedi. Sarı kırmızılıların yarı finalde Beşiktaş Milangaz’a elenmesi sadece şampiyonluk şansının yitirilmesine yol açmadı aynı zamanda THY Euroleague planlarını da bozguna uğrattı.
 
Euroleague’de A Lisansı’na sahip olduğu için her sene doğrudan katılım hakkı olan Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker’in aksine böyle bir şansı bulunmayan Galatasaray, BBL’de finale çıkamayınca THY Euroleague hedefinden de uzaklaştı.
 
Euroleauge Yönetimi, Efes ve Fenerbahçe’nin ardından 3. Bileti BBL finalisti Beşiktaş’a verdi, üstelik de doğrudan gruplara alarak.
 
WILD CARD UMUDU!
 
Peki Galatasaray’ın durumu ne olacak? İşte yanıtı:
 
Euroleague'in açıklamasında yer alan "Eleme maçları için wild card hakkını saklı tutar" ifadesi Galatasaray Medical Park için de kapının tam olarak kapanmadığını gösteriyor.

Ülke ya da şehir sınırlamasıyla ilgili Euroleague kural kitapçığındaki tek madde, aynı ülkeden 5’ten fazla takımın kupaya katılamayacağı yönünde.  Yani sarı kırmızılılar wild card almayı başarırlarsa, gelecek sezon THY Euroleague’de ön eleme oynamaya hak kazanacak. (EAK)


Ntvspor.net
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com