Cimbom'dan TFF'ye sert sözler!

Cimbom'dan TFF'ye sert sözler!
Galatasaray 2. Başkanı Ali Dürüst Tahkim Kurulu tarafından 4 maçlık cezası indirilmeyen Felipe Melo konusunda açıklamalarda bulundu.
Galatasaray TV canlı yayınına katılan Ali Dürüst gündemi değerlendirdi. 
 
Dürüst, "İyi bir takımımız var. Yıldızlar topluluğu. Rekabetin artması için bu tarz bir transfer politikası izledik. Didier Drogba büyük bir isim başka takımlarla da görüştü ancak tercihi Galatasaray oldu. Çin Kulübü ile de işleyen bir süreç var. FIFA'dan lisans gelince sahaya çıkacak.  Burak Yılmaz ile ilgili iddialar çıkıyor. Drogba gelince, Burak gidecek diye konuşuldu. Bizim Burak'tan beklentimiz bugün yarın değil. 10 sene için" şeklinde konuştu.
 
Drogba'nın kariyerinin başarılarla dolu olduğunu ifade eden Dürüst sözlerine şöyle devam etti; 
 
"Drogba şimdi, kariyerine baktığımız zaman başarılarla dolu. Saha içindeki kişiliği de çok iyi. Galatasaray'da zaten mesele teknik kabiliyeti kadar kişilik de önemlidir. Diğer oyuncularımıza da önemli bir örnek olacaktır.
 
Dünya'ya baktığımız zaman Türkiye'nin en önemli markası Galatasaray'dır. Drogba da dünyaca ünlü bir isim. İyi bir sinerji olacaktır. Sneijder ve Drogba Schalke 04 maçlarına yetişip, o maçlarda takımımıza yardımcı olacaklardır." 
 
Felipe Melo'nun cezasının düşürülmemesiyle ilgili de konuşan Dürüst, Raul Meireles'in yaşadığı olaya atıfta bulundu. 
 
Sporda bir kardeşlik ortamı aradıklarını belirten Dürüst: "Meireles olayında biz üç kurum arasında yaşanan çelişkiyi ortaya koyduk. Disiplin Kurulu bir karar aldı. Tahkim ise hakem raporun hiçe saydı ve cezayı indirdi. Görüntülere göre karar veriyor. Bu olay emsaldir. 
Bizim bir ay önce Fenerbahçeli Raul Meireles ile açıklamamız da bununla ilgiliydi. Meireles’in görüntülerinde görüyoruz. Bir sıvı çıktığını ancak bunun tükürük olarak adlandırılamayacağı söyleniyor. Aynı şey Melo için de geçerli. Melo 4 maç ceza aldı. Biz en iyi savunmamızı yaptık. Bir hukuk kurulundan hukuka uygun bir davranış bekliyoruz. Ancak çıkan açıklama şu: 'Biz suçunuzu ispat edemiyoruz, siz suçsuzluğunuzu ispat edin' Hukukta böyle bir açıklama olamaz.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com