Cimbom'un yeni marşı dillerden düşmüyor!

Cimbom'un yeni marşı dillerden düşmüyor!
Dillerinden düşmüyor...

Sarı-Kırmızılı futbolcuların başarısının  arkasında, Cem Yılmaz'ın seslendirdiği Kazım Koyuncu'nun 'Hayde' şarkısı var. Takım otobüsünde, soyunma odasında tam maça çıkarken sürekli 'Av Mevsimi' filminin o unutulmaz şarkısı dinleniyor.
 
Cem Yılmaz, masanın altından rakı bardağını çıkarıyor, 'Haydi millet, bir, ikii, üüççç' dedikten sonra başlıyor söylemeye, 'Hayde gidelum hayde'. Kasvetli ağır hava o an dağılıyor. Kadehler havaya kalkıyor. Parmaklar şıklıyor. Yılmaz 'Dağa k'arayemişa' diye devam ederken, Şener Şen ve diğerleri masaya ellerini vurarak tempo tutuyor. Cem Yılmaz, 'Kalk kız' diye bağırıyor. Kaşıklarla kalkıp karşılıklı oynuyorlar.

HÜZNE İLAÇ GİBİ

Son dönemlerde çekilen Hollywood tarzına yakın, en iyi polisiye filmi Av Mevsimi'ndeki bu muhteşem sahne, Yeşilçam klasikleri arasına girdi. Trabzonspor taraftarı olan merhum Kazım Koyuncu'nun müzik kültürümüze kattığı ve koyu bir F.Bahçe taraftarı olan ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın şen sesinde başka bir anlam kazanan 'Hayde' şarkısı da müziği sevmeyenlerin bile diline dolandı. 'Hayde' Türkiye'nin şarkısı oldu. Kedere boğulmuş insanlar bile 'Hayde'yi dinlediğinde refleks olarak ritim tutmaya başlıyor.
 
AV SEZONU BAŞLADI
O şarkı, G.Saraylı futbolcuların da ortak şarkısı haline geldi. Öyle ki G.Saraylı futbolcular, Cem Yılmaz'ın sesinden 'Hayde'yi dinlemeden maça bile çıkmıyor. 'G.Saray'da Trabzon kökenli ve Trabzonspor'da oynamış futbolcu sayısı çok, bu normal' denebilir. Ama işin aslı öyle değil. Karadeniz kökenli olmayan G.Saraylı futbolcular da hatta başta Fildişili Eboue olmak üzere yabancılar da 'Hayde'ye eşlik ediyor.
 
ADA'DA HAYDE ÇALDI

Cem Yılmaz'ın sesinden 'Hayde'yi dinleyen G.Saraylı futbolcular da maça çıktıklarında coşuyor. Yani sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da en golcü takımlarından biri haline gelen G.Saraylı futbolcuları ezeli rakipleri coşturuyor.

Kazım Koyuncu ile Cem Yılmaz, G.Saraylı futbolcuları sahada uçuruyor. Takım otobüsünde, soyunma odasında 'Hayde' dinlemek, G.Saray'da bir gelenek haline geldi. Son bir not: G.Saraylılar, Ada'da ManU'ya sahayı dar ettikleri maça da 'Hayde' dinleyerek çıktı. Yani 'Hayde', G.Saraylı futbolcuların zafer marşı haline geldi.

TT ARENA'YI DA CEM YILMAZ AÇTI

F.Bahçelİ Cem Yılmaz ile G.Saraylı futbolcular, 'Hayde' şarkısı öncesi TT Arena'nın açılışı için hazırlanan reklam filminde bir araya geldi. Yılmaz'ın 'Yanlış anlamayın hocam mekan oynatıyor' repliği slogan haline gelmişti. F.Bahçe de Sarı-Lacivertli futbolcuları özel bir organizasyonda Cem Yılmaz ile bir araya getirmişti. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com