Çin dönüşü açıklama yok

Çin dönüşü açıklama yok
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çin dönüşü Esenboğa havalimanında açıklama gazetecilerin "açıklama yapmayacak mısınız" şeklindeki sorularına, olumsuz yanıt verdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çin dönüşü Esenboğa havalimanında açıklama gazetecilerin "açıklama yapmayacak mısınız" şeklindeki sorularına, olumsuz yanıt verdi.
Resmi ziyaret için gittiği Çin'den Türkiye'ye dönen Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan THY'ye ait özel uçak saat 23.50'de Esenboğa Havalimanı'na indi.
Erdoğan'ı, havalimanında, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve diğer ilgililer karşıladı.
Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik de yurda döndü.
 
AÇIKLAMA YOK 
Erdoğan, Çin seyahatinden dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.
Gazetecilerin 'açıklama yapmayacak mısınız'' sorusu üzerine, yarın Bangladeş Başbakanı'nı konuk edeceklerini hatırlatarak, ''Yarın nasıl olsa Bangladeş Başbakanı geliyor. Gece de Suudi Arabistan'a gideceğiz. Orada bazı açıklamalar olacaktır. Bugün gündüz açıklamalar yaptık'' diye konuştu.
Erdoğan, Suudi Arabistan'a giderken açıklama yapıp yapmayacağına ilişkin bir soruya, ''Yarın, zaten Bangladeş Başbakanı ile yapacağız. Sizi, oraya özel bekleriz.
 Erdoğan, ziyaretin işadamları için verimli geçtiğini umduğunu ifade etti.

(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com