Çınar ve Kalkan'a ziyaret

Çınar ve Kalkan'a ziyaret
Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Akil Gül ve Yönetim Kurulu üyeleri Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar ve Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan'ı ziyaret etti. Ziyarette Çınar ve Kalkan'a Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtının minyatü

Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Akil Gül ve Yönetim Kurulu üyeleri Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar ve Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan'ı ziyaret etti. Ziyarette Çınar ve Kalkan'a Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtının minyatürü takdim edildi.
Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanına Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtını minyatürünü takdim eden Güzel Sanatlar Derneği heyeti, Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtının Kütahya için büyük önem taşıdığını, oluşturulan minyatür anıtlarla bu önemi pekiştirmek istediklerini kaydettiler. Derneğin Yönetim Kurul Üyesi Nihat Delen, anıtın temelinin Atatürk tarafından 1924 yılında atıldığını anımsattı. Anıtın tarihçesinin kayıtlı olduğu bir plaketi de okuyan Delen de anıtın önemine değindi.
Yapılan konuşma ve açıklamalarından ardından Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtının minyatürleri ve minyatür anıtlarının içerisinde şehitliklerden temin edilen şehit toprağını ve Türk bayrağını üç kez öperek Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar ve Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan'a teslim etti. Çınar ve Kalkan da emanetleri aynı şekilde üç kez öpüp alınlarına koyarak teslim aldılar.
Kendilerine verilen bu kutsal anıt ve şehit topraklardan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Çınar ve Kalkan, Kütahya için önemli olan bu değerlere sahip çıkacaklarını ve şehitleri minnetle anacaklarını ifade ettiler.
Yapılan konuşma ve takdimlerin ardından ziyaret ve takdim anısına fotoğraf çekimleri yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com