Cinayet davasında karar

Cinayet davasında karar
EŞİNİ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASIYLA YARGILANAN SANIK, MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

EŞİNİ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASIYLA
YARGILANAN SANIK, MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
KÜTAHYA - Kütahya'da, eşini boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Erhan Ulu (30), maktul Esra Ulu'nun babası Şuayip Özdemir ve kardeşi Halil Özdemir (17) hazır bulundu.
Cumhuriyet Savcısı Göksel Yıldırım, önceki celsede verdiği, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istemini içeren mütalaasını yinelediğini bildirdi.
Öldürülen Esra Ulu'nun babası Şuayip Özdemir ise olay öncesi yaklaşık iki yıl Almanya'da çalıştığını ve bu süreçte kızını hiç göremediğini, şimdi ise ebediyete kadar göremeyeceğini ifade ederek, ''Sanığa verilecek ceza toplum vicdanına ders olmalıdır'' dedi.
Sanığın avukatı Mehmet Demirbağ, cinayetin ağır tahrikle işlendiğini savunarak, verilecek kararda Türk Ceza Kanunu'nun ağır tahrik unsurlarını içeren hükümlerinin uygulanması talebinde bulundu.
Mahkeme heyetinin karar öncesi son sözlerini sorduğu sanık Erhan Ulu, ''Pişmanım, böyle olsun istemezdim. Sonuçta bir yuva yıkıldı. Cezaevinde olmak istemezdim'' diye konuştu.
Heyet, sanık Erhan Ulu'ya ''kasten öldürme'' suçundan müebbet hapis cezası verilmesini kararlaştırdı.
Balıklı Mahallesi'ndeki evinde, 13 Temmuz 2009 gecesi tartıştıktan sonra kovalamaya başladığı eşi Esra Ulu'yu (23), aynı mahalledeki caminin bahçesinde boğazını keserek öldüren Erhan Ulu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com