Cinayet sanıklarına müebbet hapis talebi

Cinayet sanıklarına müebbet hapis talebi
Eskişehir'de, köprü altında iki grup arasında "isim sorma" meselesi yüzünden çıkan ve bir gencin bıçaklanarak öldürüldüğü, iki kişinin de yaralandığı davanın üç sanığı için müebbet hapis istendi.

Eskişehir'de, köprü altında iki grup arasında 'isim sorma' meselesi yüzünden çıkan ve bir gencin bıçaklanarak öldürüldüğü, iki kişinin de yaralandığı davanın üç sanığı için müebbet hapis istendi.
2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu sanıklar Ş.K. (19), F.Y. (20), O.F.'nin (20) yargılanmasına devam edildi. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını veren savcı, üç sanığın da müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmalarını talep etti.
Dava, karar duruşması için ertelendi.
28 Temmuz 2009 tarihinde Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü Caddesi üzerindeki köprü altında meydana gelen olayda, Yasin A. (30), Emre B. (18), Ahmet Nazikbilek (18) ile F.Y. (20), Ş.K. (19) ve O.F. (20) arasında 'isim sorma' meselesi yüzünden tartışma çıkmış, münakaşanın kavgaya dönüşmesi sonucu Ahmet Nazikbilek ile Yasin A. bıçakla, Emre B. de darp neticesinde yaralanmıştı. Göğsüne aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Ahmet Nazikbilek, kaldırıldığı Eskişehir Devlet Hastanesi'ndeki müdahaleye rağmen kurtarılamamış, Yasin A. ile Emre B. ise Yunus Emre Devlet ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırılmıştı. Olayın ardından yakalanan şüpheliler, 'bıçakla kasten adam öldürmek, öldürmeye tam teşebbüs ve kasten yaralama' suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com