Cinayet tanığı çocuğun gösterilmediği iddiası

Cinayet tanığı çocuğun gösterilmediği iddiası
Kütahya'da geçen yıl annesinin, babası tarafından cami avlusunda boğazından bıçaklanarak öldürülmesine tanık olan çocuğun, annesinin ailesine gösterilmediği iddia edildi.

Kütahya'da geçen yıl annesinin, babası tarafından cami avlusunda boğazından bıçaklanarak öldürülmesine tanık olan çocuğun, annesinin ailesine gösterilmediği iddia edildi.

Geçen yıl temmuz ayında kocası Erhan Ulu tarafından öldürülen Esra Ulu'nun annesi Ayşe Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erhan Ulu'nun, kızını hiçbir suçu olmadığı halde peşinden takip ederek, kasten ve planlayarak katlettiğini söyledi.
Torunu Yusuf Ulu'nun (5) olay günü polis tarafından babasının yakınlarına verildiğini belirten Özdemir, şöyle konuştu:
''Çocuk, olayı görmüş, yaşamış. Annesi can verdikten sonra başucuna giderek, 'Anne kalk, evimize gidelim' diye yalvarmış, ağlamış. Şu anda büyük bir travma geçiriyor. Olaydan bu yana canice kızımı katleden adamın annesi, babası ve kardeşlerinin yanında kalıyor. Yusuf bizim için çok önemli. Çünkü kızım ölmeden iki gün önce telefonda konuştuğumuzda, 'Anne ben çok korkuyorum bunlardan, ben ölürsem oğlumu onlardan alır mısın?' diyerek bana emanet etti. Çocuğumun vasiyetini bir türlü yerine getiremedim, onun yavrusuna sahip çıkamadım.''
Özdemir, olay günü Almanya'da olduklarını ve cinayetin ardından Kütahya'ya gelip yerleştiklerini anımsatarak, olaydan iki gün sonra Cumhuriyet savcılığı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne müracaat edip çocuğun kendilerine verilmesini istediklerini anlattı.
Aile Mahkemesinin, torununun her ayın birinci ve üçüncü hafta sonlarında kendileriyle vakit geçirmesine karar verdiğini ifade eden Özdemir, şöyle devam etti:
''Korktuğum başımıza geldi, çocuğu bize göstermediler. Torunumu bizden soğutuyorlar. Acaba kimin canını çocuğa aldıracaklar, merak ediyoruz. Torunumu kimseye bırakmam. 1.5 yıla yakın bir zaman oldu, hala torunum bize verilmedi. Mahkeme kararıyla geçen nisan ayından bu yana avukatımız aracılığıyla iki kez alıp görebildik. Kızımın kokusu torunumda duruyor, sarılıp, koklayıp öpemiyorum, sevemiyorum. Kızımı katleden adam, anne, baba ve kardeşlerini çocuğu bize vermemeleri için tehdit ediyor.''
Özdemir, Erhan Ulu'ya verilen müebbet hapis cezasının Yargıtayca onanmasının ardından torununun velayetinin kendilerine verilmesi için dava açacaklarını sözlerine ekledi.
-OLAY-
Balıklı Mahallesi'ndeki evinde, 13 Temmuz 2009 gecesi tartıştıktan sonra kovalamaya başladığı eşi Esra Ulu'yu, aynı mahalledeki caminin bahçesinde oğlu Yusuf'un gözleri önünde boğazını keserek öldüren Erhan Ulu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmış, sanık, Kütahya Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, geçen ocak ayında ''kasten öldürme'' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com