Cinayeti Babam İşlemedi!

Cinayeti Babam İşlemedi!
'Yeşil'in oğlu Nevzat Yıldırım, Albay Kazım Çillioğlu'nu babasının öldürdüğü iddiasını yalanladı:

Babası olan Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Albay Kazım Çillioğlu’nun Yeşil tarafından öldürüldüğünü söyleyen Gökhan Çillioğlu’na, Yeşil’in oğlu Nevzat Yıldırım’dan yanıt geldi. Babasının o tarihte Merzifon’da kaza geçirdiğini anlatan Yıldırım, “Babam kendi başına su bile içemiyordu” dedi.

Şüpheli bir uçak kazasında hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in ekibinde olan Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Kazım Çillioğlu, 3 Şubat 1994 tarihinde lojmandaki odasında kafasına tek kurşun sıkılmış halde ölü olarak bulunmuştu. Olay kayıtlara “intihar” olarak geçti. Ancak ailesi buna hiçbir zaman inanmadı. Otopsi raporundaki çelişkiler, soruşturmanın hemen kapatılması ve tanıkların anlatımı Çillioğlu’na suikast iddialarını güçlendirdi.


Yeşil enseden vurur

Babasının ölümünden 16 yıl sonra Taraf’a konuşan Albay Kazım Çillioğlu’nun oğlu Gökhan Çillioğlu, dönemin Tunceli Bölge Komutanı İsmail Kuru ve Yeşil’i suçlamıştı. Çillioğlu şunları söylemişti: “O dönem Yeşil bölgede çok etkin. Bölge komutanlığını makamı gibi kullanıyor. Bizim kanaatimize göre Kuru ve Yeşil, bütün yetkilerin babamın eline geçmesinden rahatsız oldu. Çok açık söyleyeyim babamı Yeşil öldürdü. Yeşil’in Tunceli’de olduğunu söyleyen babamın silah arkadaşları bize bu bilgiyi verdiler. Yeşil enseden vurur. Bir tane kafadan sıkar çıkar. Ama Yeşil tek başına değildi.”


Her yeri sarılı evde yatıyordu
Gökhan Çillioğlu’nun bu açıklamalarına “Yeşil”in oğlu Nevzat Yıldırım’dan yanıt geldi. Yıldırım, şunları söyledi: “Babam Aralık 1993’te Amasya Merzifon’da geçirmiş olduğu ağır bir trafik kazası nedeniyle yaklaşık 1.5 ay Merzifon Devlet Hastanesi, Samsun Devlet Hastanesi ve en son Gülhane Askerî Tıp Akademesi’nde tedavi gördü. Ardından da Mart 1994’e kadar da evde istirahat etmiştir. 3 Şubat 1994’te (Albay Çillioğlu’nun ölü bulunduğu tarih) babam boynundaki çatlaktan dolayı boyundurukluk, kaburgalarındaki kırıklardan ve vücudundaki ağır yaralardan dolayı her yeri sarılı bir vaziyette evde yatıyordu. Bırakın Tunceli’ye gidip bu olayı gerçekleştirmeyi, babam kendi başına su içemiyordu. Gerisini varın siz düşünün...”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com