Cinayeti ''miting'' düzenleyerek protesto ettiler

Cinayeti ''miting'' düzenleyerek protesto ettiler
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, bir sigara pazarlama şirketinde şoför ve dağıtım görevlisi olarak çalışan Çağlar Başköy'ün öldürülmesi protesto edildi.

 İlçede faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen miting kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup adına konuşan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 4 Şubat'ta kaybolan 27 yaşındaki Çağlar Başköy'ün cesedinin, 9 Şubat'ta Tavşanlı-Kütahya karayolu yakınında bulunduğunu hatırlattı.
     Bu cinayet ve son günlerde meydana gelen akaryakıt istasyonlarından iki gasp olayının halk arasında nefrete yol açtığını ifade eden Güler, ''Toplumsal huzur ve sosyal barışın korunması adına hepimiz sorumluyuz.
Çevrenizde gördüğünüz olumsuzlukları, asayiş kuvvetlerine bildirin. Kaymakamımızın telefonu açık, bizlerin telefonu açık. Tavşanlı'da toplumun refahı için gece gündüz demeden çalışan emniyet güçlerimizin bu konuda duyarlılığı var.
Bu cinayeti işleyen kişi veya kişiler mutlaka bulunacaktır'' dedi.
     Tavşanlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ali İhsan Özden de cinayetin ardından güvenlik güçlerinin gereken çalışmaları yaptığını bildirdi.
     Başköy'ün öldürülmesine tepkilerini dile getirmek amacıyla bu mitingi düzenlediklerine anlatan Özden, ''Tavşanlı, huzurlu ve sakin bir ilçedir. Bu tür olaylara karşı güvenlik kamerası sistemi kurulması için vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz'' diye konuştu.
     Gruptakiler, Çağlar Başköy için dua ettikten sonra dağıldı.
     Bir sigara pazarlama şirketinde şoför ve dağıtım görevlisi olarak çalışan Çağlar Başköy hakkında ailesi tarafından 4 Şubat'ta güvenlik güçlerine kayıp başvurusunda bulunulmuş, Başköy'ün cesedi, 9 Şubat'ta Tavşanlı-Kütahya karayolunun 5. kilometresinde boş arazide bulunmuştu. Olaydan sonra jandarma tarafından gözaltına alınan 4 kişiden ikisi, mahkemece tutuklanmıştı.

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com