Cinayetin ardındaki dram...

Cinayetin ardındaki dram...
ORTADA KALAN 3 YETİM ÇOCUĞA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İÇA SAHİP ÇIKTI… ASGARİ ÜCRETLE BELEDİYE OTOPARK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞAN YUSUF'UN 3 ÇOCUĞUNUN EĞİTİM VE GİYİM MASRAFLARINI BELEDİYE BAŞKANI İÇA ÜSTLENDİ

ORTADA KALAN 3 YETİM ÇOCUĞA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İÇA SAHİP ÇIKTI… ASGARİ ÜCRETLE BELEDİYE OTOPARK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞAN YUSUF'UN 3 ÇOCUĞUNUN EĞİTİM VE GİYİM MASRAFLARINI BELEDİYE BAŞKANI İÇA ÜSTLENDİ
İHSAN TUNÇOĞLU
-AKİS HABER KÜTAHYA
Kütahya'da 1 hafta önce işlenen karşılıksız aşk cinayetinin ardından bir dram yaşanıyor. Ortada kalan Yusuf Melek'in 3 çocuğuna Belediye Başkanı Mustafa İça sahip çıktı. Kütahya Merkeze bağlı Sinerköyde yaşayan ve Kütahya Belediyesi Otopark görevlisi olarak çalışan ve pusu kurularak Ali Taşkın tarafından öldürülen Yusuf Melek'in çocuklarına sahip çıkan Belediye Başkanı Mustafa İça konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “ Belediyemize ait otoparklarda asgari ücretle çalışan ve maalesef bir cinayete kurban giden Yusuf Melek'in 3 çocuğunun okul masrafları, giyim kuşam gibi ihtiyaçları Belediyemizin bir kuruluşu olan Yerel Gündem 21 tarafından karşılanacaktır. Eşi Sibel Melek'in de ihtiyacı olan giyecek, yiyecek ve eşyalarda yine Yerel gündem-21 imkanları ile karşılanacaktır. Olaydan dolayı üzüntülüyüz” şeklinde konuştu.
Sibel Melek halen doktor kontrolü altında olduğu ve konuşabilecek durumda bulunmadığı için Babası Hüseyin Ayrık, Belediye Başkanına teşekkür ederek şunları söyledi.“ Çocuklar babalarına çok düşkündü. Ezgi(10) Ayşegül(7) okula gidiyorlar. Emine ise henüz okula gitmiyor. Babası onlara okul kıyafetleri alacaktı. Kısmet olmadı. Belediye Başkanımız sağolsun çocuklara sahip çıktı.Allah razı olsun” dedi.

OLAY NASIL OLMUŞTU ?...
Cinayetten sonra Doktor kontrolüne alınan ve güçlükle ayakta kalmaya çalışan Sibel Melek(28), Annesi ve babasının desteği ile kendine gelmeye çalışıyor. Sibel Melek halen psikolojik olarak normal hayatına dönemediği için babası Hüseyin Ayrık, kızı Sibel ve 3 talihsiz torununun dramatik hikayesini anlattı.

OLAY 4 YIL ÖNCESİNE DAYANIYOR
Hüseyin Ayrık olayın 4 yıl önce başladığını belirterek şunları söyledi: “kızım ve damadım mütevazi ama mutlu yaşıyorlardı. Damadım evine ve çocuklarına çok düşkündü. Yusuf her gün Kütahya'ya işe gidip-geliyordu. 4 yıl önce bu adamın(Ali Taşkın) babası ile Yusuf dağda köpeklerin dalaşması yüzünden kavga etmişler. Basit bir köpek dalaşı nedeniyle Yusuf'a ve bize düşman oldular. Sürekli Yusuf'u tehdit ediyorlar, huzurumuzu kaçırıyorlardı. Sonra kızım Sibel'i telefonla rahatsız etmeye başladı. Telefon numarasını değiştirdi. Nasıl öğrendiyse bulmuş yine rahatsız etmeye başladı. Durumu bana ve kocası Yusuf'a anlattı. Biz ise zaten köylülerden duymuştuk. Çünkü bu ahlak yoksunu kişi meğer köy meydanında 'Yusuf'u öldürüp karısını alacağım' diye ulu orta konuşuyormuş. Yusuf bir gün bana gelerek 'Baba ben bu şerefsiz ahlaksız adamı vuracağım. Köyde uluorta konuşuyor. Sibel'i telefonla rahatsız ediyor' deyince ben 'Oğlum başına bela bulma bak senin 3 çocuğun var, sen hapse girince onlara kim bakacak, perişan olurlar' diyerek Yusuf'u teskin ettim ve caydırdım. Bize hayatı zindan etmeye devam etti. Biz de 'Allahından bul' diyerek sabretmeye çalışıyorduk. Köyde herkes onu ayıplıyor ama adam bela,insanlık namına hiç nasibini almamış” dedi.
1,5 YIL ÖNCE ALİ YUSUF' YİNE KURUP ATEŞ ETMİŞ
Hüseyin Ayrık, 1,5 yıl önce Ali'nin Yusuf'a yine pusu kurduğunu iddia ederek şunları söyledi: “ 1,5 yıl önce Yusuf bana telefon ederek Baba, Kütahyaya işe gidiyordum Ali bana pusu kurmuş. Arabaya ateş açtı. Ben eğildim ve yara almadım. Acele gel. Ben Jandarmaya gidiyorum dedi. Biz hemen Jandarmaya geldik. Şikayetçi olduk. İnkar etti. Ben yapmadım dedi. Sonra mahkemeye çıktık. Hakim delil yetersizliğinden aynı gün serbest bıraktı. Bu defa iyice azgınlaştı. Köyde alenen 'Yusuf'u öldürüp karısını mıutlaka alacağım' diye konuşmaya devam etti. Biz yine de ihtimal vermiyorduk. Yapamaz sanıyorduk. Bize acımaz ama, cezaevine girmekten korkar diyorduk. Ocağımızı söndürdü. 3 Çocuk babasız kaldı. Adalet bu defa cezasını versin. O sadece Yusuf'u öldürmedi O'nunla beraber Kızım Sibel'i, 3 Çocuğunu ve bizleri de adeta öldürdü. Öldürmekten beter etti.Allahında bulsun inşallah”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com