“Cinayetler zinciri başlayabilir”

“Cinayetler zinciri başlayabilir”
Prof. Ümit Özdağ, Paris'teki suikastların ardından PKK'nin bunun örgüt içi bir iç hesaplaşma olduğunu gizlemek için Türkiye içinde suikastlar zinciri başlatabileceği uyarısında bulundu.

Paris’te PKK’nin üst düzey Avrupa sorumlusu olan üç ismin infaz edilmesini değerlendiren 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı ve terör uzmanı Prof. Ümit Özdağ, “Bu bir örgüt içi hesaplaşma olduğu kesin, örgütten birinin olduğunu düşünüyorum. Mesele burada, bu cinayetin arkasında bir dış bağlantının olup olmadığı, bu bağlantı Ortadoğu da olabilir, tahmin etmediğimiz bir Avrupa bağlantısı da çıkabilir” görüşünü dile getirdi.
 
Cumhuriyet’e konuşan Özdağ, bu olayla bağlantılı olarak terör örgütünün bir suikastlar zinciri başlatabileceğine işaret ederek “PKK iç hesaplaşması olduğunu örtmek için, ‘Cinayetleri Türk gladyosu işledi’ dedi Karayılan. İşte bu nedenle Türkiye içinde intikam suikastları düzenletebilirler” görüşünü dile getirdi.
 
NİŞANLISI DA ÖLDÜRÜŞMÜŞ
 
Öte yndan Paris’te öldürülen üç kişiden biri olan Sakine Cansız’ın nişanlısı Mehmet Şener’in de 1991 örgüt tarafından infaz edildiği ortaya çıktı. Cansız, 1990’lı yılların başına kadar, örgüt içinde etkindi. Ancak daha sonra, lider kadrosu ile anlaşmazlık içine girdi ve bu süreçte sonradan nişanlandığı Şener ile birlikte örgüt içinde muhalif bir yapıyı şekillendirmeye başladı. Şener’in öldürülmesinden sonra Cansız örgüte geri döndü. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com