Cinci şeyh Porsche’li çıktı

Cinci şeyh Porsche’li çıktı
Hatay İskenderun’da eski bir vekil ile işadamlarının “cin” korkusuyla yaklaşık 5 milyon lira dolandırılması olayında sahte Suriyeli Şeyh olarak tanıtılan şüpheli A.K., Porsche süren, 2 otobüs hattı olan Türk esnaf çıktı.

Mağdurların, villalarının bahçelerinde 12 küp altın olduğu, cinler tarafından korunduğu, cinlerin kovulması için Suriye’den menşei belirsiz “bahur” ve “kutsal gasil” maddeleri gerektiği yalanıyla dolandırılırken, A.K. mizansen olarak her defasında cinler tarafından öldürülüp yeniden dirilmiş. Sahte Suriyeli şeyh ve iki organizatör daha önce de dini duyguları istismar yoluyla dolandırıcılıktan fişlenmiş. CHP’li eski vekil de çeteye 1.5 milyon dolar kaptırdı. Villaya getirilen vekile yapılan mizansende sahte Suriyeli şeyh tekbirler getirerek yere yığılıyor. N.A., Suriyeli hocanın cinler tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Ertesi gün eski vekile şeyhi bahçeye gömdükleri söyleniyor.

5 MİLYON LİRA ALDILAR

İskenderun’da insanların dini inançları üzerinden faaliyet göstererek çok sayıda kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 15 kişiden 14’ü adliyeye sevk edildi. Polis, mağdurların yaklaşık 5 milyon lira dolandırıldığı tespitini yaptı.(MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com