Cindoruk Eskişehir ziyareti

Cindoruk Eskişehir ziyareti
Hızlı trenle Eskişehir'e gelen Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, "Siyaset minder değil, orada güreş, boks yok" dedi.

 Hızlı trenle Eskişehir'e gelen Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 'Siyaset minder değil, orada güreş, boks yok' dedi.

Ankara'dan hızlı trenle Eskişehir'e gelen Cindoruk, garda partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Daha sonra Gar Düğün Salonu'nda partisinin İl ve İlçe Teşkilatları Tanıtım Toplantısı'na katılan DP Lideri Hüsamettin Cindoruk, kürsünün yüksek olması sebebiyle ayağının altına konulan parke taşı üzerine çıkarak konuşma yaptı. Cindoruk, Ekim ayının son günlerinde birleşeceklerini söylediği Anavatan Partisi'nin il ve ilçe başkanlarının da toplantıya katılmasını 'onurlu bir davranış' olarak nitelendirdi.
Hüsamettin Cindoruk, Ramazan ayından sonra Demokrat Parti olarak araziye ineceklerini açıklayarak, 'Her yerde ve her kesimde bizim gibi düşünen milyonlar var. Partisiz kalmış milyonlar var. Bir partiye oy vermeyi mecbur hisseden ya da mecbur kılan seçmenlerimiz var. Onlarla buluşmaya hazırlanın. Onlar bizi bekliyor. Onlar kavgadan bıktılar ve yoruldular, barışmayı bekliyorlar. Herkesin birbiriyle kavga ettiği bir siyaset olmaz. Siyaset minder değil, orada güreş, boks yok. Siyaset bir meydan. Orada fikir, tartışma var. Ama, orada barış var. Onun için yeni sloganımız, barışan Türkiye'dir' diye konuştu.

'HERŞEY GELİP GEÇİCİ, KALICI OLAN TÜRKİYE'
Herkesin artık birbirinden kuşku duymamasını, kavga etmemesini istediklerini vurgulayan DP Genel Başkanı Cindoruk, şunları söyledi:
'Genel başkanlar kürsüleri paralamasınlar. Gırtlaklarının son gücüyle mikrofonun icat edildiğinin farkında olmadan bağırmasınlar. Bizi korkutmasınlar, bizi kavgaya sürüklemesinler. Aksine hepimizi kucaklasınlar. İşte, öyle bir genel başkanla Demokrat Parti yoluna devam edecektir. Benden kavga bekleyenler, kavgayı beklemesinler. Belli süzgeçleri aştıktan sonra hepimizin tek hedefi var.
O da, Türkiye'nin bir karış toprağını dahi kimseye vermemek. Bugün, 'Türkiye'de doğu meselesi vardır' diyenlere, anarşi ve terörle ilgili siyasi konuşma yapanlara şunu söylüyorum. Bunların hepsi gelip geçicidir. Kalıcı olan Türkiye'dir, Türk milletidir, demokrasi ve cumhuriyettir. Bizim bir tek açılımımız var, o da millete açılım. Biz millete açılıyoruz. En büyük açılım da millete yapılan açılımdır.
Bir gün bir Adalet, Demokrat, Doğru Yol, Anavatan partili eline silah alıp dağa çıkmamıştır, ortalığı karıştırmamıştır, silah çekmemiştir. Bizim ülkedeki barışçı tutumumuz, meseleleri çözmekteki demokrasi aletlerini kullanma metodumuz bugün ülkeyi ayakta tutmaktadır.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com