''Çini işlemek sabır işidir''

''Çini işlemek sabır işidir''
Eskişehir'de çini işlemeciliği sanatı ile uğraşan Halime Çelik, çini işlemeciliğinin sabır isteyen bir iş olduğunu söyledi.

Eskişehir'de çini işlemeciliği sanatı ile uğraşan Halime Çelik, çini işlemeciliğinin sabır isteyen bir iş olduğunu söyledi.
Odunpazarı Bölgesi'nde Atlıhan Çarşısı'nda işyeri olan ve çini işleme sanatıyla uğraşan Halime Çelik (45), yaptığı işin sabır işi olduğunu, ilgili olan herkesin bu meslekle uğraşmasını istediğini belirterek,
''Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. Yaptığım işle okuduğum okulun pek bir ilgisi bulunmuyor. Ben bu işe sevdiğim ve ilgi duyduğum için başladım. İlk önce Kütahya'da ufak bir imalathane açmayı başardım. Önceleri bu mesleği hobi olarak yapıyordum. Seramik işinden hiç kopmadım ancak işleme işini kendime özel yapıyordum. Daha sonraları bu işi yaparak para kazanmak istedim. Kütahya'da ki imalathaden sonra Eskişehir'de çini işlemesi üzerine bir dükkan açmak istedim. Yaklaşık iki buçuk yıldır Eskişehir'de bu iş ile uğraşıyorum. İlk zamanlarda pek fazla gelir elde edemiyordum ancak tur şirketleri ile anlaşarak buraya ziyaret gelen misafirlerimize dükkanımızı gezdirdikçe satışlarımız arttı. Şu anda dışarıdan gelen siparişleri karşılayamıyorum. Çünkü, benim burada ki imalathanem iki kişilik ve burada yapılan ürünler iki kişinin elinden geçiyor. Bir ürünün tamamen bitmiş hali ise yaklaşık 10 günümüzü alıyor. Bu yüzden toptan satış yerine kendi dükkanımızda yaptığımız ürünleri satmak istiyoruz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com