Çini ustası Yiğit'e teşekkür belgesi

Çini ustası Yiğit'e teşekkür belgesi
İngiltere'nin başkenti Londra'da geçen ay düzenlenen ''Nur Sanat Festivali''ne Türkiye'den katılan tek sanatçı olan çini ustası İsmail Yiğit'e, Türk çiniciliğinin tanıtımına katkılarından dolayı Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasınca plaket ve teşekk

İngiltere'nin başkenti Londra'da geçen ay düzenlenen ''Nur Sanat Festivali''ne Türkiye'den katılan tek sanatçı olan çini ustası İsmail Yiğit'e, Türk çiniciliğinin tanıtımına katkılarından dolayı Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odasınca plaket ve teşekkür belgesi verildi.
Odada düzenlenen törene, Oda Meclis Başkanı Mehmet Armut, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Göktekin, Yönetim Kurulu üyeleri İlhami Aydın ve Fehmi Peker katıldı.
Armut, törende yaptığı konuşmada, oda yönetimi olarak bölgesel alandaki başarıları çok önemsediklerini ifade ederek, Yiğit'in Londra'da sağladığı uluslararası başarıdan gururlandıklarını söyledi.
Bölge insanının kabuğunu kırma mücadelesi ve özellikle Türk kültürünün, Türk insanının uluslararası boyutta anlatılması bakımından bu gururu paylaşmak istediklerini dile getiren Armut, Yiğit'in Türkiye'de ulusal basında da geniş yankı bulan başarısını kutladı.
Göktekin de Yiğit'in, cesareti, çalışma azmi ve yeteneğiyle uluslararası bir sanat festivalinde Türk çinileriyle nur, barış ve kardeşlik mesajları verdiğini anımsatarak, onu tebrik etti.
Armut ve Göktekin'den plaket ve başarı belgesini alan Yiğit, bu ödüllerin kendisi için çok anlamlı olduğunu dile getirerek, ''Bu ödüllerle çok duygulandım. Benim için İngiltere'de festivalde yaşadığıma denk bir heyecan oldu. Oda yöneticilerine teşekkür ederim'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com