Çinigar meclis toplantısı yapıldı

Çinigar meclis toplantısı yapıldı
Çinigar İşletme Birliğinin 2. Olağan Meclis toplantısı Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Çinigar İşletme Birliğinin 2. Olağan Meclis toplantısı Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında  Valilik toplantı salonunda yapıldı.
Beş gündem maddesini görüşmek üzere yapılan toplantıda Çinigar İşletme Birliğinin 2010 yılı Yatırım Planı ve Çalışma Programı, 2010 Mali Yılı İhzari Bütçesinin Müzakeresi, 2010 Mali Yılında uygulanacak olan ücret tarifesinin müzakeresi ve gelecek toplantının gün ve saat tespiti yapıldı.
 Yapılan toplantıda sonunda; Çinigar işletme Birliği Tüzüğünün 'Birliğin Amacı ve Üyelerce Birliğe Devredilen Yetkiler' başlığı adı altındaki 5. maddesinin 3.paragrafında yer alan “Kütahya İl Özel idaresi Kanunu ve Belediye Kanunu hükümlerine göre, İl Özel İdare ve Belediye ye verilen görevlerden kültürel, sosyal, eğitim ve sportif amaçlı faaliyetlere İl Özel İdare ve Belediyenin talebi halinde bütçe imkanları dahilinde katkıda bulunabilir.' Hükmü gereğince, Birlik olarak Eğitime %100 destek kampanyası çerçevesinde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol hükümleri dahilinde, İlimiz Vefa Mahallesindeki Fevzi Çakmak ilköğretim Okulu Bahçesine 12 derslik ek okul binası ve İmam Hatip Lisesi Yurdunun yapılarak Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devrinin yapılmasına, Kütahya Belediye Başkanlığı ile yapılacak protokol hükümleri dahilinde Kütahya Belediyesince tespit edilecek 2 mahalleye mahalle kreşi ve evi yapılmasına, 2 Adet Güvenlik Hizmetlerinde kullanılmak üzere Araç alınarak İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edilmesine karar verildi.
Vali Şükrü Kocatepe Başkanlığında yapılan toplantıya Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ile İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisinden oluşan 16 Üye katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com