Çinigar meclis toplantısı yapıldı

Çinigar meclis toplantısı yapıldı
Çinigar İşletme Birliğinin 1. Olağan Meclis toplantısı Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Beş gündem maddesini görüşmek üzere yapılan toplantıda 2008 yılı faaliyet raporu okunup müzakeresi yapıldı, Birlik Encümen üyelerinin seçimi, Bütçe ve Kesin Hesap Komisyon üyelerinin seçimi ile 2008 yılı bütçe kesin hesabı görüşülerek karara bağlandı.
 Çinigar İşletme Birliği 1966 Yılında İl Özel İdaresi ve Merkez Belediye Başkanlığının %50 şer hisse ile ortaklaşa olarak 1580 Sayılı Belediye Kanununun 133 ve müteakip maddeleri uyarınca otogar işletme amacıyla kurulmuş olup, bu güne kadar başarılı bir şekilde hizmet vermeğe devam ettiğini ifade eden Vali Şükrü Kocatepe; “Çinigar İşletme Birliğimiz olarak, Çinigar (Otogar) tesisleri ile Anadolu (Köy) Garajımızı halkımızın rahat, huzurlu bir ortamda yolculuk yapması için her türlü tedbirleri alarak, gayesine uygun olarak işletmekteyiz.
Günden güne büyüyen ve gelişen Kütahya'mızda her geçen gün artan yolcu kapasitesi ve buna paralel artan otobüs trafiği karşısında her yönü ile yetersiz kalan Çinigarın (Otogarın), günümüz şartlarına uygun, modern ve Kütahya'mıza yakışır bir otogar yapmak için, Mülkiyeti Belediye Başkanlığına ait olan Eskişehir Karayolu üzerindeki eski asfalt tesisleri ile hayvan pazarı olarak kullanılan yere Belediye Başkanlığımız tarafından otogarın yapım ihalesi ise 14 Mayıs 2007 tarihinde yapılmış ve ihaleyi Çözüm Yapı ve Proje San.ve Tic. Ltd. Şti. alarak otogarın yapımına başlanılmıştır.
Birliğimiz ile Belediye Başkanlığımız arasında imzalanan protokol hükümleri dahilinde, teslim tarihinden geçerli 10 yıllığına birliğimizce kiralanan ve ilk 5 yıl için tespit edilen 3.600.000,00-YTL. kira bedeline mahsuben, müteahhidin yerine getirmiş olduğu işler sonucunda getirmiş olduğu hak edişlere karşılık, Belediye Başkanlığına 2008 yılında 1.075.000,00-YTL. ödeme yapılmıştır. Toplam olarak 3.600.000,00-TL. kira bedeline karşılık şimdiye kadar 2.775.000,00-YTL. ödeme yapılmış olup, 825.000,00-YTL. kira borcumuz kalmıştır.
Birlik Meclisimizin 05.06.2007 tarih ve 2007/8 sayılı kararı ile; Birlik Tüzüğümüzün 5.maddesinin son fıkrasında yer alan, 'Birliğimiz olarak eğitim amaçlı faaliyetlere bütçe imkanları dahilinde katkıda bulunabilir' hükmü gereğince, Birliğimiz olarak, Eğitime % 100 destek kampanyası çerçevesinde;
a- Kütahya Merkez Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Bahçesine Birliğimiz tarafından 260.000,00-YTL. bedelle yaptırılan 4 derslikli 100 öğrenci kapasiteli Anaokulu bitirilerek, protokol hükümleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir.
b- Kütahya Merkez Sinerköy'e Birliğimiz tarafından 366.250,00-YTL. bedelle yaptırılan 8 derslik İlköğretim okulu bitirilerek, protokol hükümleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da Çinigar İlköğretim Okulu olarak 2008-2009 Eğitim ve öğretim yılında açılarak hizmete girmiştir.
c- Çinigar İşletme Birliğimiz, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 11/08/2008 tarihinde yapılan protokol hükümleri dahilinde, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, Yıldırım Beyazıt Mahallesi (Söğütlüçeşme mevkii) 5.011,18 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerine, Orgeneral Asım GÜNDÜZ adını taşıyacak 16 derslik bir ilköğretim okulu yapılması işi 964.000,00-YTL. + KDV. bedelle ihale edilmiş olup, anılan firma ile 27.10.2008 tarihinde sözleşme imzalanarak, 31.10.2008 tarihinde de yükleniciye yer teslimi yapılmış ve okulun inşaatına başlanmıştır.
Özetlemeye çalıştığımız faaliyetlerimiz yanında daha nice sayamadığımız hizmetlerin aksatılmadan yerine getirilmekte olduğunu, Çinigar İşletme Birliğimizin, Kütahya halkına ve Ülkemize daha iyi daha faydalı hizmetler vermesi için bütün tedbirleri almaya çalıştığımızı bildirir, faaliyetlerin başarılı şekilde uygulanmasında emeği geçen, Meclis ve Encümen üyelerimiz ile Müdürlüğümüz elemanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan toplantıda, Birlik Encümenine İl Genel Meclis Üyelerinden Kamil Saraçoğlu, İdris Demir, Belediye Meclis Üyelerinden A. Sami Kutlu seçildi.
Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mustafa İça ve birlik meclis üyeleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com