Çinigaz'ın 'Sus Payı' Meclise Taşındı

Çinigaz'ın 'Sus Payı' Meclise Taşındı
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Çinigaz'ın Gediz abonelerinden talep ettiği, ancak Emet abonelerinden talep etmediği abonman ücreti söylentilerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını ortaya çıkartmak için konuyu TBMM'ye taşıdı ve İçişleri Bakanı Beşi

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Çinigaz'ın Gediz abonelerinden talep ettiği, ancak Emet abonelerinden talep etmediği abonman ücreti söylentilerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını ortaya çıkartmak için konuyu TBMM'ye taşıdı ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan bilgi istedi.
Alim Işık, Kütahya'da doğalgaz hizmeti veren Çinigaz Firması ile ilgili ortaya atılan 'Çinigaz abonelerine çifte standartlık uyguluyor' iddialarının Kütahya halkı arasında tepki ile karşılandığı, bu iddialarının hangi anlamda doğru olduğunu anlamk için konuyu TBMM'ye taşıdığını ve İçişleri Bakanı Atalay'dan bilgi istediğini ifade etti.
MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim Işık Kütahya Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Emet abonelerinden talep etmediği, ancak Gediz abonelerine uyguladığı “320 TL abonman bedeline karşı çıkan Gediz Mahalle Muhtarlarına birer kombi hediyesi ve yeni her abone için de 10 TL komisyon ödeme koşullu yeni bir uygulamaya yöneldiğine” ilişkin söylentilerin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını ortaya çıkarmak için İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a konuyu soru önergesi ile yönelterek, konu ile ilgili Bakan'dan acil bilgi istedi.
Alim Işık, Kütahya'nın yerel basınının gündemini uzun zamandır meşgul eden konun . Kütahya halkı arasında da merak konusu olduğunu belirterek, “Kütahya'nın havası artık temizleniyor” sloganıyla faaliyet gösteren söz konusu firmanın, farklı faaliyet politikalarıyla çifte standartlık uyguladığı yönünde ortaya atılan iddialardan Kütahya halkının rahatsızlık duyduğunu savundu.
Alim Işık konu ile ilgili olarak şu soruları İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a yöneltti:
'1.Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Kütahya İl merkezi ve ilçelerinde gerçekleştirdiği doğalgaz alt yapı çalışmasının son durumu nedir? 2.Anılan şirketin çalışmaları sonucunda Doğalgaz iletim hattı bazında kaç aboneye ulaşılmıştır? Abonelerin il merkezi ve ilçelerine göre dağılımları nasıldır? 3.Doğalgaz iletim aboneliği karşılığında her aboneden tahsil edilen tutar ve toplam tahsilat tutarı ne kadardır? Tahsil edilen bu tutarlar hangi gerekçelerle alınmaktadır? 4.Abonman tutarları il merkezi ve ilçelerine göre farklılık göstermekte midir? Göstermekteyse farklılığın sebepleri nelerdir? 5.Emet İlçesinde yürütülen doğalgaz faaliyeti neticesinde hizmet götürülen abonelerden “abonman bedeli” adı altında tahsilât yapılmış mıdır? Yapıldı ise yapılan tahsilâtın kişi başı ve toplam değerleri ne kadardır? 6.Gediz İlçesinde yürütülen doğalgaz faaliyeti neticesinde hizmet götürülen abonelerden “abonman bedeli” adı altında tahsilât yapılmış mıdır? Yapıldı ise yapılan tahsilâtın kişi başı ve toplam değerleri ne kadardır? 7.Gediz abonelerine haksız olarak uygulandığı iddia edilen 320 TL abonman bedeline karşı çıkan Gediz Mahalle Muhtarlarına anılan şirket tarafından birer kombi hediye edildiği ve yeni her abone için de 10 TL komisyon ödendiği iddiaları doğru mudur? 8.Bu konuda Bakanlığınızca her hangi bir inceleme ya da soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatıldı ise inceleme ya da soruşturma ne aşamadadır?' şeklinde sorduğu sorulara cevap istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com