''Çininin Picasso'su''nun anısını kızı yaşatıyor

''Çininin Picasso'su''nun anısını kızı yaşatıyor
''BABAMIN SANATINDA AÇTIĞI ÇIĞIRI TAKİP EDİYORUZ, ONUN İZİNDEN GİDEREK ANISINI YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ''

''BABAMIN SANATINDA AÇTIĞI ÇIĞIRI TAKİP EDİYORUZ, ONUN İZİNDEN GİDEREK ANISINI YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ''
KÜTAHYA - ''Çininin Picasso'su'' olarak tanınan ve iki ay önce 62 yaşında vefat eden dünyaca ünlü Kütahyalı çini ustası Sıtkı Olçar'ın kızı Nida Olçar (30), babasının sanatında açtığı çığırı takip ettiklerini, onun izinden giderek anısını yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.
Olçar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneğinin (ANSİAD) 21. kuruluş yıl dönümü anısına iki gün önce Antalya'da TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in de katılımıyla düzenlenen gecede, merhum babasına verilen ''2010 Yılı Kültür ve Sanat Ödülü''nü aldığını anımsattı.
Yaklaşık iki yıldır babasının ürünlerinin pazarlanması ve sergi organizasyonlarıyla ilgilendiğini bildiren Olçar, bunun yanı sıra çini sanatıyla uğraştığını ifade etti.
Olçar, babasının vefatından sonra onun yolundan gitmeye ve anısını yaşatmaya çalıştıklarını belirterek, ''Babamın vefatından sonra birçok dostumuz telefon, faks ve telgraf yoluyla bizleri yalnız bırakmadıklarını gösterdi. Onlara ailem adına çok teşekkür ederim. Babamın sanatında açtığı çığırı takip ediyoruz, onun izinden giderek anısını yaşatmaya çalışıyoruz'' dedi.
Antalya'da güzel bir ortamda ödül töreni yapıldığını ve böyle bir gecede yer almaktan büyük onur duyduğunu dile getiren Olçar, ANSİAD yöneticilerine teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com