Çinli kadınlar tezgah açtı

Çinli kadınlar tezgah açtı
Çin'den gelen iki kadın, Afyonkarahisar'da açtıkları tezgahta yöresel ürünlerini satıyor.

Çin'den gelen iki kadın, Afyonkarahisar'da açtıkları tezgahta yöresel ürünlerini satıyor.
Çin'in başkenti Pekin'den üç yıl önce Türkiye'ye gelen Xincheng Yan ve Jing Me, Afyonkarahisar'daki İstanbul Pazarı'nda açtıkları tezgahta ülkelerinden getirdikleri ürünleri satarak para kazanıyorlar. Türkiye'nin pek çok kentinde satış yeri açtıklarını anlatan Pekinli Me, altı ay içinde Denizli, Isparta, Tokat, Edirne, Erzurum, Elazığ ve Edirne'de satış yaptıklarını söyledi. Türkiye'yi ve Afyonkarahisar'ı çok sevdiklerini söyleyen Jing Me, kendilerine pazar içerisindekilerin Türk isimleriyle çağrıldıklarını anlattı.
Xincheng Yan ile birlikte daha önce çok fazla fikir sahibi olmadıkları Türkiye'ye geldiklerini anlatan Jing Me, İstanbul Pazarı ile birlikte pek çok kent gezdiklerini ve Türkiye'de olmaktan memnun olduklarını söyledi.
Çin'e ait çeşitli hediyelik eşya, çanta ve daha birçok ürünün satışını yaptıklarını belirten Jing Me, şöyle konuştu: 'Afyonkarahisar'a ilk geldiğimizde insanlar yabancı olmamız nedeniyle ilgi gösterdi. İşlerimiz iyi gittiği sürece Türkiye'de kalırız diye düşünüyorum. Türkiye'yi ve Afyonkarahisar'ı çok sevdik. Burada bulunmaktan mutluyuz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com