Çinliler'in Drogba'da ısrarı

Çinliler'in Drogba'da ısrarı
Didier Drogba'nın Galatasaray'a transferine itiraz eden Çin kulübü Shanghai Shenhua, FIFA'nın Ismail Bangoura kararından sonra umutlandı. Galatasaray Kulübü ise Drogba transferinde çok rahat; "Fildişi oyuncu 12-13 Şubat'ta İstanbul'da olacak."

2010 yılından bu yana Al Nasr forması giyen Bangoura, kulüpte yaşadığı sorunların ardından yönetime yaptığı başvuruda kiralık olarak kulüpten ayrılmak istediğini dile getirdi ancak Gineli oyuncunun bu talebi reddedildi.

2010 Eylül'ünde Fransa Ligue 1 takımlarından Rennes'tan Al Nasr'a 8 milyon euroluk bonservis bedeli ile transfer olan Ismail Bangoura FIFA'dan şok bir ceza daha aldı.

2012 Ocak ayında Afrika Uluslar Kupası'nda Gine Milli Takımı forması altında mücadele eden Bangoura, Al Nasr'ı bilgilendirmeden ve sözleşme fesih bedeli ödemeden Fransız kulübü Nantes ile bir sözleşme imzaladı.

3 AYDIR MAAŞIM ÖDENMİYOR DEDİ VE...

Bangoura'nın Nantes ile yaptığı sözleşmeyi FIFA'ya taşıyan Al Nasr, gerekli evrakları da başvuru mektubunun içerisinde koydu ve gelecek olan kararı beklemeye başladı. Al Nasr'ın başvurusunu değerlendiren FIFA, ilk olarak Bangoura'ya 3 aylık bir ceza verdi.  
FIFA'nın savunmasını aldığı Bangoura ise Al Nasr tarafından kendisine 3 aylık maaşının ödenmediğini ve bu sebepten dolayı sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini belirtti.

NANTES'A TRANSFER YASAĞI GETİRİLDİ

Bangoura'nın savunmasının ve sunduğu evrakların ardından konuyu bir kez daha araştırmaya başlayan FIFA, Gineli futbolcunun savunmasını yetersiz gördü ve Al Nasr'ın haklı olduğu yönünde bir karar verdi.

Üç aydır cezalı olan 28 yaşındaki Bangoura'ya 1 ay daha ceza veren FIFA, Gineli oyuncuyu Al Nasr ile olan sözleşmesini feshetmesi yönünde ikna eden Nantes'a ise 31 Haziran 2014'e kadar transfer yasağı getirdi. Ayrıca Bangoura'ya, Katar kulübüyle olan 4,5 milyon euroluk sözleşme fesih bedelini ödemesi şart koşuldu.

NANTES, KATAR'A KİRALIK GÖNDERDİ!

Nantes'a transfer olduktan hemen sonra forma giymeye başlayan Bangoura, Fransız temsilcisinde 9 maça çıktı. Bu sezona da Nantes ile başlayan Gineli golcü, 3 maçta görev aldıktan hemen sonra Katar ekibi Umm-Salal'a kiralandı.

Eylül ayı boyunca Umm Salal'da 3 maçta forma giyen Bangoura'nın cezası Eylül'ün son haftasında açıklandı ve FIFA, Gineli oyuncuya 3 aylık men cezası verdi. 22 Aralık'a kadar sahalardan uzak kalan Bangoura, daha sonra yeniden Umm-Sal forması altında mücadele etmeye başladı ve FIFA, daha sonra bir kez daha devreye girerek Gineli yıldıza 1 ay daha ceza verdi.

TRANSFER YASAĞI BU MADDEYE DAYANIYOR

FIFA transfer talimatının 17. Maddesinin 2. Fıkrasında "Tazminat hakkı ve yetkisi üçüncü bir şahsa veya kurumu devredilemez. Eğer, bir profesyonel kişi (şahıs ya da kurum), tazminat talep ediyorsa, oyuncu ve onun yeni kulüp anlaşılan tazminatı ödemekle müştereken ve müteselsilen sorumlu olacaktır. Bu tazminatın miktarı sözleşmede belirtildiyse bu miktar kadar veya iki tarafın anlaşması sonucu belirlenir" ifadeleri yer alıyor.

DIDIER DROGBA KONUSUNDA SON DURUM?

FIFA'nın Çin kulübü Shanghai Shenhua'ya verdiği savunma süresi 4 Şubat Pazartesi saat 17:00 itibariyle sona erdi. FIFA'nın verdiği sürenin dolmasının ardından Drogba'yı bekleyen 'maksimum' 21 günlük bir süre daha olacak ve Fildişili oyuncu gecici lisansını almak için FIFA'nın onayını bekleyecek.

FIFA'nın kararının ardından Türkiye Futbol Federasyonu da kadro sayfasında Drogba'ya yer verecek ve Fildişili oyuncu da Galatasaray formasını resmi olarak giymeye başlayacak.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com