Cinsel acıya dayanamayan kadın intihar etti

Cinsel acıya dayanamayan kadın intihar etti
ABD'nin Florida eyaletinde nadir rastlanan bir cinsel hastalığa yakalanan kadın evinde ölü bulundu.

Hastalığı ile ilgili hikayenin basında yer aldığı gün intihar eden kadının nasıl intihar ettiği henüz açıklanmadı. 39 yaşındaki Gretchen Molannen'e, Kalıcı Jenital Uyarılma Bozukluğu (PGAD) hastalığı teşhisi konulmuştu.

İlk kez 2001 yılında Amerikalı psikolog Sandra Leiblum'un ortaya attığı bu hastalıkta kadın, aşırı cinsel istek duyuyor ancak bu psikolojik uyarılmayla değil fiziksel uyarılmayla oluyor. Bu istek kontrol edilemiyor. Öyle ki bazı kadınlar saatlerce kendini masturbasyon yaparken buluyor. Doktorlar nedenini sinirlerdeki fonksiyon bozukluğuna bağlıyor. Kesin bir tedavisi yok ama bazı kadınlar ilaç alarak rahatlamaya çalışıyor.
 
Bu hastalıktan muzdarip kaç kadının olduğu bilinmiyor. Molannen, Tampa Bay Times adlı internet sitesine "Bununla yaşamak çok zor. Çoğu zaman intiharı düşündüm. Bunu isteyip istemediğimi henüz bilmiyorum" açıklamasında bulunmuştu. Açıklamada hastalıktan dolayı düzenli bir işe giremediğini anlatan Molannen, vergilerini erkek arkadaşının ödediğini söyledi. 16 yıldır bu hastalığın pençesinden kurtulamayan Molannen sonunda ölümü seçerek hastalıktan kurtulmuş oldu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com