Cinsel istismara 23 yıl 6 ay hapis

Cinsel istismara 23 yıl 6 ay hapis
2009 YILINDA 11 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDUĞU İDDİASIYLA TUTUKLANAN ZANLI 23 YIL 6 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

2009 YILINDA 11 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDUĞU İDDİASIYLA TUTUKLANAN ZANLI 23 YIL 6 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Uşak'ta, 2009 yılında 11 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan bir şahıs, iki yıl süren dava sonucu 23 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Uşak kent merkezinde iki çocuk babası Ü.K. (39) adlı şahıs 2009 yılında 11 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi A.B.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmişti. Ü.K. adlı şahıs, çocuğun ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. İddiayla ilgili dava Uşak Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava karara bağlandı ve mahkeme, Ü.K. adlı şahsa 3 ayrı suçtan 23 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.
Uşak Ağır Ceza Mahkemesi, Ü.K'yı cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun tutmak suçundan 6 yıl, mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde nitelikli cinsel istismar suçundan 16 yıl 6 ay ve tehdit suçundan da 1 yıl olmak üzere toplam 23 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti ayrıca zanlı için iyi halden ceza indirimine de gitmeyerek örnek bir karara imza attı.
KARAR ÖRNEK TEŞKİL ETMELİ
Cinsel istismara uğradığı iddia edilen mağdur A.B'nin avukatı Hüseyin Türkmen, mahkeme sonrası yaptığı açıklamada kararın bu tür suçlarda örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi. Türkmen mahkemenin iyi halden ceza indiriminde taktir kullanmamasının da önemli olduğuna dikkat çekerek, 'Dava iki yıl sürdü. Zanlı Ü.K., olayın olduğu gün emniyet ve sorgu hakimine olayı itiraf etmiş ancak mahkeme aşamasında kendisine iftira edildiğini iddia etmişti. Gerek adli tıp raporları gerekse mağdur çocuğun beyanları sanığın bu suçu işlediğini sabit kılıyordu. İki yıl hukuk mücadelesi verdik. Yargılama sonunda zanlının hak ettiği cezayı aldığını düşünüyoruz. Uşak Ağır Ceza Mahkemesi'nin aldığı bu karar emsal davalarda örnek teşkil etmelidir' dedi.
Çıkan kararın vicdanları rahatlattığını ifade eden çocuğun dedesi ise olaydan sonra torununun psikolojik sorunlar nedeniyle İstanbul'a ailesiyle gitmek zorunda kaldığını bildirerek mahkemenin verdiği karardan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
OLAYIN GEÇMİŞİ
2009 yılında Uşak'taki bir pastanede pasta ustası olarak çalışan iki çocuk babası Ü.K., ilköğretim okulu öğrencisi A.B'ye (11) evinin çatı katında tacizde bulunduğu iddia edilmişti. Ü.K'nin ikinci kez A.B.'yi evine çağırarak tecavüz etmek istemesi üzerine olayın ortaya çıktığı söylenmişti. Yaşananların ardından A.B. adlı çocuk durumu annesine anlatmış ve annenin şikayeti üzerine Ü.K. gözaltına alınmıştı. Polisteki sorgusunun ardından Uşak Adliyesi'ne sevk edilen şüpheli Ü.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com