Cinselliğin bile önüne geçti!

Cinselliğin bile önüne geçti!
Türkler en büyük mutluluğu onda buluyor...

Ipsos ve Reuters’in 23 ülkede 21 bin 248 kişiyle yapılan araştırmasına göre Türk insanının yüzde 80’i mutluluk kaynağı olarak eşlerini görüyor...

Dünya vatandaşları, “aşkın ömrü 3 yıldır” iddiasını yalanlayarak mutluluğu birlikteliklerde aramaya devam ediyor.
Fransa merkezli uluslararası kamuoyu araştırma kuruluşu Ipsos’un İngiliz haber ajansı Reuters ortaklığında 23 ülkede 21 bin 248 kişiyle yaptığı araştırma, mutluluk ve aşk bağlantısının çoğu kişi için geçerliliğini koruduğunu gösterdi.

Buna göre, yüzde 59’u evli veya birliktelik yaşayan katılımcıların yüzde 63’ü, yaşamlarındaki en önemli mutluluk kaynağı olarak eşlerini gösteriyor. Ülkelere göre bakıldığında ise, birliktelik yaşadığı eşinin varlığını hayatındaki en önemli mutluluk gerekçesi olarak nitelendirenlerin yüzde 82’i Güney Afrika’dan çıktı. İkinci sırada yüzde 80 oranıyla Türkiye izledi.

Türkiye, ikinciliğini ‘hayatındaki en büyük mutluluğunun bir eş olacağını düşünen bekarlar’ sıralamasında da yüzde 57 oranıyla korudu. Birinciliği yüzde 69 oranıyla Endonezya aldı. Katılımcılar arasında hayatında kimse olmayan yüzde 41’lik kesimin yalnızca yarısına yakını bekarlıktan rahatsız olmadığını söyledi. Birliktelik yaşayanların yüzde 38’i, bekarların ise yüzde 34’ünün en önemli mutluluk kaynağını iyi bir cinsel hayat oluşturuyor. Evliler arasında iyi bir cinsel hayatı en önemli mutluluk sebebi olarak görenlerin başında yüzde 57 oranıyla Brezilya geldi. Brezilya’yı yüzde 53’le Meksika, yüzde 52’yle Türkiye ve Rusya izledi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com