Çıplak göreyim derken...

Çıplak göreyim derken...
Telefonun kamerasını kullanarak giysilerin içini gösterdiği iddia edilen bir uygulama kullanıcıları tehdit ediyor.
Telefonun kamerasını kullanarak giysilerin içini gösterdiği iddia edilen bir uygulama,  kullanıcıları tehdit ediyor. Uygulama içindeki zararlı, kullanıcının adres defterini çalarak etrafına şantaj yapıyor.
 
Uygulama ilk olarak genellikle arkadaşınızdan geliyor gibi görünen bir SMS içerisindeki bağlantıyla dağıtılıyor. "Infrared X-Ray" uygulamasını indirmenizi öneren SMS'te söylenenleri yaptığınızda, adres defteriniz ve kişisel bilgileriniz, üçüncü parti bir sunucuya gönderiliyor. Bu sayede benzer metin mesajları, arkadaşlarınız ve aile çevrenize gönderilebiliyor.
 
Chip.com. tr'nin haberine göre,uygulamanın bazı sürümlerinde sadece üzerinde Japonca "Sizi Sapık!" sözcükleri yazan ve el hareketi yapan bir adam beliriyor. Bununla birlikte Symantec'e göre bazı sürümler, "yetişkin içerikler içeren bir web sitesinin kayıt bilgilerini indirebiliyor. Ardından bir 'kayıt tamamlandı' mesajı gösteren uygulama, 'hizmet' için 29.000 yen ödemenizi istiyor."
 
Uygulama bununla da kalmıyor ve parayı ödememeniz halinde uygulama hakkında arkadaşlarınızı ve ailenizi bilgilendireceğini söylüyor. Uygulama, kendisini uygulama listesinden kaldırarak onu silmenizi zorlaştırmaya çalışıyor. Ancak Symantec'e göre zararlıyı Uygulamalar > Ayarlar altından kaldırmak mümkün oluyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com