Çıplak poz verdi, ülkesine dönemiyor!

Çıplak poz verdi, ülkesine dönemiyor!
Kadınlara uygulanan baskıyı protesto etmek amacıyla Fransız dergisine çıplak poz veren İranlı oyuncuya artık anavatanına dönemeyeceği söylendi.

Gülşifte Farahani'nin çıplak pozu Madame Le Figaro dergisinde yayınlandı. Dergideki pozdan sonra, Farahani'nin Facebook sayfası İran ve Ortadoğu ülkelerinden ziyaret akınına uğradı.

Paris'te yaşayan oyuncu geçtiğimiz yıl Ahmedinecad'ın muhafazakar kültür politikaları nedeniyle İran sinemasının izlemek zorunda bırakıldığı kısıtlayıcı İslami kuralları protesto ederek İran'ı terk etmişti.

Farahani şimdi de İran hükümetince gönderilen bir mesajda anavatanına dönmemesinin istendiğini söylendi. Farahani, "Bir Kültür Bakanlığı İslami Rehber yetkilisi bana İran'ın oyuncu ve sanatçılara ihtiyacı olmadığını söyledi. Sanatla ilgili hizmetlerini başka bir yerde sunabilirsin dedi" diye konuştu.

Farahani, Hollywood filmi "Body of Lies"da Leonardo Di Caprio ile birlikte rol almış, filmde Müslüman bir ülkede yaralanan bir Amerikan ajanına yardım eden hemşire rolünü oynamıştı. (SYK)

CNN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com