Çırağan'da arbede!

Çırağan'da arbede!
Hazar Enerji Formu'nun düzenlendiği Çırağan Sarayı'na “BEDAŞ'tan atılan işçiler geri alınsın" yazılı pankart açarak gelen Enerji-Sen üyesi 5 kişi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'la görüşmek istediklerini söyleyerek içeri girmek istedi.

Bakan Taner Yıldız'ın içeride konuşma yaptığı sırada gelen eylemciler, 'işimizi geri istiyoruz' sloganları atarak içeriye girmek istedi. Kapıda bekleyen saray görevlileri, eylemcilere engel olmak isteyince görevlilerle eylemciler arasında arbede çıktı. Sayıları yetersiz olan güvenlik görevlileri telsizlerle yardım istedi. Bu sırada içeri girmekte ısrar eden eylemcilerle bazı güvenlik görevlileri yerlerde yuvarlandı. İki eylemci sarayın bahçesine kadar girmeyi başardı. Takviye güvenlik görevlilerin gelmesiyle eylemciler, sarayın dışına çıkarıldı. Bu sırada bazı güvenlik görevlileri eylemcilere yumruk salladı. Bu durumu gören güvenlik amiri de yumruk sallayan güvenlik görevlisine 'niye vuruyorsun' diyerek tokat salladı. Kapının dışına çıkarılan eylemciler bu kez oturma eylemi düzenledi. Enerji Forumu'na katılmak için saraya girmek isteyen bazı araçlara eylemciler tepki gösterdi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Polisin gelmesini bekleyen güvenlik görevlileriyle eylemciler arasında bu kez tartışma yaşandı. Bir güvenlik amiri, 'Sabah geliyorum, gece yarısına kadar buradayım ne diyorsun sen, gel hadi öldür beni" diyerek eylemciye tepki gösterdi. Eylemci de 'Aylardır kiralarımızı ödeyemiyoruz. İşten atıldık. Bakan ile görüşmek istiyoruz' dedi. Güvenlik amiri de burasının özel mülk olduğunu, bu şekilde içeriye bırakamayacaklarını söyledi. Daha sonra olay yerine gelen sivil polis ekipleri, eylemlerinden vazgeçmeleri için uyardığı eylemcileri, direnmeleri üzerine yaka paça polis aracına bindirerek gözaltına aldı. Eylemciler Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com