Çıralı'da yıkım gerginliği

Çıralı'da yıkım gerginliği
Antalya'nın Kemer İlçesi'ne bağlı Çıralı Köyü'ndeki 4 pansiyonun İl Özel İdaresi kararıyla yıkılmak istenmesine köylüler tepki gösterdi.

Antalya'da, dünyaca ünlü Çıralı sahilindeki ruhsatsız 4 pansiyonun yıkımına engel olmak isteyen işletme sahipleri ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı. Karayolunu trafiğe kapatmaya çalışan bazı vatandaşlara, jandarma müdahale etti.

Kemer İlçesi'ndeki Çıralı sahilinde orman arazisi üzerinde yapılan kaçak yapıların yıkılması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın açtığı davanın sonuçlanmasının ardından, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı yıkım ekipleri, kaçak olduğu gerekçesiyle 4 pansiyonu yıkmak için bölgeye gitti.

Yıkım ekiplerinin geçişine izin vermeyen işletme sahipleri ve yakınları, Antalya- Kumluca Karayolu'nda oturma eylemi yaparak yolu trafiğe kapattı.

Bunun üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri önlem alarak, yolun açılmasını istedi. Yolu açmamakta direnen yaklaşık 50 kişilik gruba ekipler müdahale etti. Jandarma ekipleri, kol ve bacaklarından tuttuğu eylemcileri tek tek yoldan çıkardı.

KONAKLAYANLAR BOŞALTILMAYA BAŞLANDI

Ekipler, ellerinde yıkım kararı bulunduğunu ve kararı uygulayacaklarını söyledi. Bunun üzerine işletme sahipleri, pansiyonlarda turistlerin kaldığını ve yıkım yapılmamasını istedi.

Eylemlerine son veren işletme sahipleri, pansiyonları boşaltmaya başladı. Yıkım ekipleri bölgede bekletilirken, güvenlik güçleri ise olası olaylara karşı önlem aldı. Konaklayan turistler ise eşyalarını alıp pansiyonları boşaltıyor. 4 pansiyon, boşaltma işleminin arndından ekiplerce yıkılacak.

KEMER KAYMAKAMI KÖSE: YAPILAR ORMAN ARAZİSİNDE

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Kaymakamı Bayramali Köse, yıkım kararını Orman Bölge Müdürlüğü'nün aldığını belirterek şunları söyledi:

"Kaçak yapıların üzerinde bulunduğu 397 Nolu parsel, orman arazisi. Burada 100'ün üzerinde yapı var. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kaçak yapıların yıkılması için açtığı davayı kazandı. Orman Bölge Müdürlüğü ise bu kararı ilk 4 pansiyona tebliğ etmiş ve boşaltılması için süre vermiş. Süre dolmasına rağmen boşaltılmadığı için ekipler yıkım kararını uygulamak için geldi. Kaymakamlık olarak olay yerinde güvenliği sağlamak ve yıkımın güven içinde yapılması için görevlendirme yaptık. Kararın kaymakamlığımızla ilgisi yok."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com