Cirit heykelinin sopasını çaldılar

Cirit heykelinin sopasını çaldılar
Uşak Belediyesi tarafından yaklaşık bir yıl önce Stadyum kavşağına yaptırılan cirit heykelinin sopasını çaldılar belediye çalınan cirit sopasının yenisini yaptırdı.

Uşak ve yöresinde geleneksel spor dallarından biri olan ciriti yaşatmak amacıyla yaklaşık bir yıl önce belediye tarafından yaptırılarak stadyum kavşağındaki trafik ışıklarının olduğu bölgeye dikilen cirit heykelinin sopası çalındı. At üzerinde oturan ciritçinin elinde bulunan cirit sopasının kırılarak çalındığını öğrenen belediye sopanın yenisini yaptırdı. Yaklaşık iki gün önce çalındığı öğrenilen cirit sopasının hırsızlık amacıyla değil zarar vermek amacıyla çalındığı tahmin ediliyor.
Uşak Belediyesi Fen İşleri Koordinatörü Osman Tınar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada geleneksel ata sporu ciridi temsil eden heykeldeki sopanın çalınmasını hırsızlık amacıyla değil zarar vermek amacıyla çalındığını düşündüklerini söyledi. Cirit atı üzerinde oturan ciritçinin elindeki cirit sopasının herhangi bir maddi değer taşımadığını da ifade eden Tınaz, çalınan cirit sopasının yerine bugün yenisini yaptırdıklarını söyledi. Konuyla ilgili emniyet güçlerine de bilgi verdiklerini belirten Fen İşleri Koordinatörü Osman Tınaz, polisin olayla ilgili gerekli tahkikatı sürdürdüğünü bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com