Ciritçi işadamı ölümden döndü

Ciritçi işadamı ölümden döndü
Cirit gösterisinde forma giyen Erzurumlu müteahhit Ahmet Metin Karadayı, dengesini kaybedip hızla giden atından düştü.

Erzurum’da bu yıl ilki düzenlenen ’Kış Sporları Festivali’ kapsamında Palandöken Kayak Merkezi’nde düzenlenen cirit gösterisinde forma giyen Erzurumlu müteahhit Ahmet Metin Karadayı, dengesini kaybedip hızla giden atından düştü. Ölümden dönen Karadayı, kaldırıldığı hastanede "Cirit benim için bir sevdadır" dedi.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na bağlı Erzurum Atlıspor ile Ilıca Termal Atlıspor kulüpleri etkinlikler kapsamında Xanadu Oteli önünde gösteri maçı yaptı. Karla kaplı zeminde yüzlerce yerli ve yabancı turistin izlediği cirit müsabakasında lisansı cirit sporcusu, 33 yaşındaki Ahmet Metin Karadayı da bu heyecana ortak olmak için ata binerek cirit oynamaya başladı.

Attığı ciritlerle göstericiler tarafından alkışlanan Karadayı, bir ara dört nala sürdüğü atın üzerinde dengesini kaybetti. Düşmemek için büyük çaba sarfeden işadamı Ahmet Metin Karadayı, daha façla dayanamayıp sonunda atın ayaklarının dibine düştü. Karlı zeminde kısa bir süre sürüklenen Karadayı, izliyecilerin yüreklerini ağıza getirdi. Düşüş ardından ayağa kalkmasına rağmen Karadayı, Palandöken Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Karadayı’nın yapılan kontrolünde sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yıllardan bu yana yaptığı bu sporun kendisi için bir sevda olduğunu belirten Ahmet Metin Karadayı, şöyle dedi: "At, benim değildi. Oynamak için bindiğimde atın eğeri biraz uzundu. O yüzden dengemi kaybettim. Düşmemek için bayağı bir çaba harcadım ama başaramadım. Bunda korkulacak bir durum yok. Her ciritcinin başına gelebilecek bir kaza."(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com