Çitgöl Matematikte Simav'ın gururu oldu

Çitgöl Matematikte Simav'ın gururu oldu
Kütahya Simav'da özel eğitim kurumları arasında saygın bir konumda bulunan Pianalitik Dershanesi tarafından Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda düzenlenen 5 ve 6. sınıflar arası matematik yarışmasının final bölümü ilginç görüntülerin

Kütahya Simav'da özel eğitim kurumları arasında saygın bir konumda bulunan Pianalitik Dershanesi tarafından Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda düzenlenen 5 ve 6. sınıflar arası matematik yarışmasının final bölümü ilginç görüntülerin yaşanmasına sebep oldu.
Öğrencilerle birlikte yarışı izleyen veliler ve öğretmenler heyecanlanarak salonda zafer çığlıkları atarken, arkadaşlarını izleyen öğrenciler tezahüratlarıyla Belediye Düğün Salonunu adeta çınlattı.
Pianalitik Dershanesi Müdürü Hüseyin Cihan, bu yıl ikincisini düzenledikleri yarışma ile ilçede matematiğe olan ilgiyi arttırmak, öğrencinin matematik seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.
Her iki yarışmada da ilçeye bağlı Çitgöl beldesinde faaliyet gösteren Çitgöl İlköğretim Okulu finalde birincilik elde ederek Simav'ın gururu oldu.
Final yarışmasının finallerinde ilk önce 5. sınıflar yarıştı. Yarışmaya Çitgöl, Yusuf Koyuncuoğlu, Osmanbey, Beyce ve Kınık İlköğretim Okulları katıldı. Çitgöl İlköğretim Okulunun dahi çocukları sorulan 10 sorunun tamamına doğru cevap vererek ilçe birincisi olurken, Yusuf Koyuncuoğlu ikincilik, Osmanbey ilköğretim de üçüncülük elde etti.
Ardından 6. sınıfların final yarışmasına geçildi. Yarışmaya Çitgöl, Yusuf Koyuncuoğlu, Osmanbey, Kuşu ve Gülizar Eren İlköğretim Okulları katıldı.10 sorunun tamamına doğru cevap veren Çitgöl İlköğretim Okulu öğrencileri 100 tam puanla ilçe birincisi olurken Yusuf Koyuncuoğlu 2.lik, Osmanbey ilköğretim de 3. elde etti.
Pianalitik Dershanesi Müdürü Hüseyin Cihan, birincilere 300, ikincilere 250, üçüncü gelen okullara da 150'şer TL para ödülü verildiğini bildirdi. Katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eden Cihan, gelecek yıl daha kapsamlı bir yarışma düzenlemek istediklerini söyledi.
Yarışmaları başından sonuna takip eden Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, bu tür etkinliklerin yanında olduklarını bildirdi.
Yarışmaların öğrencilerin daha fazla bilgiye ulaşmasına vesile olduğunu ifade eden Mehmet Şirikçi,” Öğrencilerimiz daha fazla bilgiye ulaşıyor. Kendine olan özgüvenini artırırken bir taraftan da okulunu, beldesini ve köyünü de tanıtmış oluyor. Bu yüzden bu tür etkinleri benimsiyor ve önemsiyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com