Cizre'de Kadınlar Yürüdü

Cizre'de Kadınlar Yürüdü
Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) ve BDP Kadın Meclisi tarafından '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' vesilesiyle düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması olaysız sona erdi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) ve BDP Kadın Meclisi tarafından '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' vesilesiyle düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması olaysız sona erdi.
DÖKH ve BDP Kadın Meclisi'nin organize ettiği yürüyüş öğle saatlerinde Cudi Mahallesi'nde başladı. Bir araya gelen çok sayıda kadın davul zurna eşliğinde saatlerce halay çekti. Halayların ardından pankart açan kadınlar, Nusaybin Caddesi üzerinden Orhan Doğan Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Sloganlar eşliğinde Orhan Doğan Caddesi'ne gelen kadınlara esnaf da alkışlarla destek verdi. Yürüyüş halinde PTT Cizre Şubesi önüne gelen kadınlar burada bir basın açıklaması yaptı. Kalabalık adına açıklama yapan BDP Cizre İlçe Başkanı Şerife Acar, ülke genelinde kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığını söyledi.
Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüş ve basın açıklamasının ardından kadınlar cezaevindeki kadın tutsaklara mektuplar gönderip olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com