Clinton'a geçmiş olsun hediyesi

Clinton'a geçmiş olsun hediyesi
Hastaneden yeni taburcu olan Clinton'ı 75 civarında bakanlık çalışanı alkışlar ve hediyelerle karşıladı.

Hastaneden taburcu olduktan sonra bugün işbaşı yapan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ı, bakanlıktaki ilk toplantısında çalışma arkadaşları büyük bir coşkuyla karşıladı.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland'ın verdiği bilgiye göre, Bakan Yardımcısı Thomas Nides, Clinton'a, tüm bakanlık çalışanları adına içinde çeşitli hediyelerin yer aldığı büyük bir kutu takdim etti. 

Nides'ın, Washington'da hayatın, hatta evde bile çoğunlukla bir 'temas sporu' olduğunu söyleyerek takdim ettiği kutunun içerisinde, üzerinde ABD Dışişleri Bakanlığı mührü bulunan bir Amerikan futbolu kaskı (Bir kez daha düşerse kendisini incitmemesi için) ile bir tarafında Clinton'ın bakanlığı süresince ziyaret ettiği ülkelerin sayısı olan 112 yazılı, diğer tarafında da Clinton'ın isminin yazdığı Amerikan futbolu forması yer aldı.
 
Nuland, Clinton'ın kendisi için hazırlanan karşılamayı ve hediyeleri çok beğendiğini ancak hemen sonra derhal işe koyulduğunu anlattı.
 
Clinton'ın ayrıca ekibine, görevinden ayrılmadan önce, Bingazi saldırısıyla ilgili olarak Kongre'ye ifade vereceğini söylediği belirtildi.
 
Nuland, Clinton'ın kendisinden sonraki ABD Dışişleri Bakanı olarak aday gösterilen Senatör John Kerry ile de sürekli diyalog halinde olduğunu kaydederken bir soru üzerine, Clinton'ın tam olarak iyileşmiş göründüğünü söyledi. (SAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com