Clinton'dan WikiLeaks Şakası!

Clinton'dan WikiLeaks Şakası!
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ülkesinin gizli belgelerini yayımlayan Wikileaks internet sitesiyle ilgili yaptığı espriyle dikkati çekti..

 Clinton, Dışişleri Bakanlığı'nda ev sahipliği yaptığı resepsiyona katılan çok sayıdaki yetenekli kişiyi selamlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bununla ilgili yakında en yakınınızdaki internet sitesinde bulacağınızdan emin olduğum bir bilgi notu yazacağım” dedi.

Resepsiyona, bu yıl Kennedy Merkezi Onur Listesi'ne giren Oprah Winfrey, Paul McCartney, Bill T. Jones, Merle Haggard'ın yanı sıra davetli olarak Julia Roberts, Claire Danes, Steven Tyler ve Gwen Stefani gibi ünlü simalar katıldı.

ASSANGE'IN AVUKATI: DAHA FAZLA GİZLİ BELGE YAYIMLANABİLİR
Öte yandan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ın avukatı Mark Stephens, sitenin başına kötü birşey gelmesi durumunda daha fazla gizli belge yayımlayabileceğini söyledi.

Stephens, İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye yaptığı açıklamada, İsveç'te müvekkili aleyhinde yürütülen cinsel taciz soruşturmasının “siyasi içerikli” olduğunu savunarak, bu iddialara karşı mücadele vereceklerini kaydetti. Stephens, Assange'ın İsveç'e iade edilmesi durumunda, ABD'ye gönderilebileceğini de iddia etti.

Assange'ın İngiltere'de olduğu tahmin ediliyor. Bazı İngiliz basın yayın organları hakkında tutuklama kararı çıkarılan Assange'ın gelecek hafta tutuklanabileceğini bildirmişti.

İsveç polisi, Ağustos ayında bu ülkeye gitmiş olan Assange'ı, İsveç'te bulunduğu süre içerisinde iki kadına cinsel tacizde bulunduğu suçlamaları nedeniyle sorgulamak istiyor. İsveç Yüksek Mahkemesi, Assange'ın gözaltına alınması kararını onaylamıştı. Julian Assange ise bu suçlamaları reddetmişti
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com