CNN AKP'li İbrahim Kalın'ı kovdu!

CNN AKP'li İbrahim Kalın'ı kovdu!
Dün gelişen Taksim olayları esnasında telefonla canlı yayına bağlanan Kalın, haber sunucusu Christiane Amanpour tarafından canlı yayından atıldı.

Muhabirler gaz maskeleriyle Taksim'den naklen yayın yaparken,  kanalın merkezinde ünlü sunucu Christiane Amanpour vardı. Amanpour bir ara Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı İbrahim Kalın ile de söyleşi yaptı. Kalın, Gezi Parkı'na müdahale olmadığını söyledi.

Bugün Londra'da benzer bir müdahale olduğunu hatırlatan Kalın, "Yarın Erdoğan göstericilere ne verecek?" sorusuna Başbakan'ın talepleri dinleyeceğini ancak görüşmenin içeriğini önceden kestiremeyeceği belirterek yanıt verdi. Sunucunun sorular sorması ve ardından Kalın'ın AKP savunuculuğu yapıp, Taksim'deki eylemcileri haksız gösterme çabası sonrası "Kesmek zorundayım" diyen Amanpour'a Kalın, "Devam etmeme izin verin" derken, ABD'li sunucu "şov bitti" dedi ve Taksim'deki muhabirine bağlandı.

Amanpour ile Kalın arasında şu diyaloglar da yaşandı:

Amanpour: Gezi Parkı'nı niye taktınız kafaya?
Kalın: Bunlar ABD Konsolosluğu'na saldıranlar
Amanpour: Sorum o değil.
Kalın: DHKP-C Amerikan Büyükelçiliği'ne bomba attığında terörist, Taksim'e çıkınca demokratik protestocu mu oluyor? Kalın: Gezi'ye müdahale olmadı, dışına oldu.
Amanpour: Ama bizim muhabirlerimiz orada ve çektiler, içeri gaz atıldı.
Kalın: Bunların bayraklarına bakarsanız çoğu terörist grup.
Amanpour: Fonda dev gibi Türk bayrağı sallayan gösterici var. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com