CNN Türk'ün efsane ismi Arizona'da!

CNN Türk'ün efsane ismi Arizona'da!
Uzun yılar CNN Türk'te sunduğu hava durumları ile Türkiye'de efsaneleşen Bünyamin Sürmeli belgesel çekmek için Arizona yollarına düştü.

Hava durumlarını hep ondan öğrendik. Ne zaman başkası çıksa karşımıza yadırgadık ve sevmedik o hafta havayı. Türkiye'nin 7'den 70'e efsanesi haline gelen CNN Türk'ün başarılı hava durumu sunucusu ve editörü Bünyamin Sürmeli kariyeine belgesel eklemek için Arizona'ya kadar ulaştı ve çekimlere başladı.

“Havayı Koklayan Adam” olarak tanınan Sürmeli’nin hazırlayıp sunduğu “Bünyamin Sürmeli Arizona’da” belgeseli, dünyanın en büyük doğa harikalarından biri olan Arizona’daki Büyük Kanyon’un dağ yarıklarını ve bölgedeki insanların sıra dışı yaşantısını ekranlara taşıyor. Dünyadaki iklim değişiminin Arizona çölleri üzerindeki yansımalarını da izleyenlerle paylaşan Sürmeli, Arizona’nın yerel motiflerini ve Arizona Üniversitesi’nin yapay biyosferinden izlenimlerini belgeselde aktarıyor.

Belgeselde, 6 milyon yıllık olduğu düşünülen, dünyanın en eski ve en büyük jeolojik oluşumlardan Büyük Kanyon, dünyanın en gelişmiş su yönetim tekniklerinin kullanıldığı yapay gölleri, dağ yarıkları ve mağara gölleriyle rengarenk görüntüler eşliğinde ekrana geliyor. Arizona’nın iklimini, doğa harikalarının yaşam üzerindeki etkilerini ve sosyal yansımalarını da içeren programda turistik alternatifler de sunuluyor.

Dört bölüm halinde yayınlanacak olan “Bünyamin Sürmeli Arizona’da” belgeselinin diğer bölümleri Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü, saat 19.30’da CNN Türk’te. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com