Çoban Sülo'nun Çok Zor Günleri

Çoban Sülo'nun Çok Zor Günleri
Türk siyasi hayatının önemli isimlerinden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel bugünlerde zor bir dönemden geçiyor.

 

Eşiyle siyasetin en tepe noktalarında bulunmasına rağmen hiç öne çıkmayan Nazmiye Hanım üç aydır hastanede tedavi görüyor. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Hanım'ın yaklaşık 3 yıldır yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde 3 aydır tedavi gördüğü öğrenildi. Süleyman Demirel, kendisini bile tanımakta, konuşmakta ve yürümekte zorluk çeken eşini her gün ziyaret ediyor.

3 YILDIR RAHATSIZ

Demirel'in Güniz Sokak'taki evine giden eski bir milletvekili, “Nazmiye Hanım yaklaşık 3 yıldır rahatsızdı. Unutkanlık sorunu yaşıyor ve kimseyi hatırlamıyor. Bu nedenle 3 yıldır evde tedavi görüyordu. Haberal döneminde onun gönderdiği doktorlarla tedavisi evde sürüyordu. Evde yukarı katta bulunan odadan aşağıya hiç inmezdi. Dışarı çıkmazdı” dedi.

YATAĞA BAĞIMLI YAŞIYOR

Alınan bilgiye göre, sağlık sorunları nedeniyle Ankara Güniz Sokak'taki evinden 3 ay önce hastaneye kaldırılan Nazmiye Hanım'ın sade yaşantısı nedeniyle hastaneye kaldırıldığından da kamuoyunun haberi olmadı. Yanında devamlı hemşire bulunan Nazmiye Hanım'ın sürekli yatağa bağımlı olması nedeniyle sırtında yaralar oluştuğu ve bunun daha ilerlememesi için tedavisinin sürdüğü belirtildi.

7 YIL FİRST LADY'LİK YAPTI

40 yıllık eşiyle protokolde olan Nazmiye Hanım, Köşk'te dünyanın ünlü politikacılarına ve eşlerine ev sahipliği yaptı. Demirel'in 'Siyasi hayatımdaki en önemli ev sahipliği' dediği 16 Aralık 1999'da Clintonlar'ın ziyaretinde de ABD'nin First Lady'si Hilllary Clinton'ı ağırladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com