Coca Cola'dan flaş açıklama

Coca Cola'dan flaş açıklama
The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, Coca Cola'nın formülünde hiç bir şekilde değişikliğe gitmediklerini, sadece karamel yapış tarzında bir değişikliğe gittiklerini açıkladı.

Kent, "Turquality VI. Vizyon Semineri" kapsamında, "Uluslararası Markalaşma Stratejilerinde İnovasyon ve Sosyal Sorumluluk" temalı konuşmasının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Coca Cola'nın formülünde değişikliği gidilip gidilmediği yönünde bir soru üzerine Muhtar Kent, şunları söyledi:

"Kesinlikle böyle birşey yok. Kalifornia eyaletinde, her lokantanın girişinde bir ilan var. 'Burada yiyeceğiniz mamüller kansere sebebiyet verebilir' diye. Her lokantanın girişinde. Çünkü Kalifornia'nın regülasyonlarına göre, kahve içinde, ekmek için de aynı şey geçerli. Birçok başka ürün için de aynı şey geçerli. Onların ortaya koyduğu gıda kurallarına göre. O nedenle her lokantının, her marketin girişinde ilan vardır. Biz öyle birşey ürünlerimize koydurmamak için sadece karamelin yapılış tarzında bir değişikliği gittik ve bütün dünyada uyguluyoruz onu. Hiçbir şekilde formül değişikliği değildir. O bakımdan Kalifornia eyaletine mahsustur. Kalifornia Valisi de muzdariptir bu işten. O bakımdan onu vurgulayım." (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com