'Çocuğun ölsün' diye twit atıyorlar

'Çocuğun ölsün' diye twit atıyorlar
Bergüzar Korel Gezi sonrası yaşadıklarını anlattı

Karadayı dizisi, reklam filmleri derken son olarak Gezi olaylarına destek vermesi hakkında yazılan pankartlarla konuşulan Bergüzar Korel yaşananlardan sonra twitter'dan 'Çocuğun ölsün' diye mesajlar aldığını anlattı.

Bir şampuan markasının reklam yüzü olan Bergüzar Korel, Hürriyet Gazetesinden Sibel Arna'yla konuştu. Oyunculuk kariyeri, mesafeli duruşu, oğluyla ilişkisi, spora başlayışı ve daha birçok konuda konuşan Korel'in en çarpıcı açıklaması Gezi olayları sonrası aldığı mesajlar oldu.

Gezi eylemlerine eşi Halit Ergenç ile destek veren oyuncuya ilk olarak AKP mitinglerinde yazılan çirkin pankartlarla hakaret edilmişti ancak olay bununla sınırlı değilmiş.  Bergüzar Korel yaşadıklarını şu sözlerle anlatıyor;

"Benim bu konuda çok canım yandı. Kocamın da keza öyle. Twitter’dan günde kaç kişi “çocuğun ölsün” yazıyor biliyor musun? Sadece insanların fikirlerini istedikleri gibi ifade edebilmelerini savundum. Olayların olduğu gün ideolojik veya siyasi düşünceyle değil, sade bir vatandaş olarak oraya gittik. Din, dil, ırk, fikir ayrılıkları ve farklı düşünce yapılarını gözetmeksizin bireylerin birbirlerine saygı göstermeleri gerektiğine inanıyorum.

Ben Müslüman bir Türk kadınıyım. Ama dinsiz, Allahsız, terörist olmakla suçlandım. Asla hiçbir ideolojinin yanında değilim."
(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com