Çocuk döven bakıcıya 3 bin dolar ceza

Çocuk döven bakıcıya 3 bin dolar ceza
Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Krasnoyarsk kentinde, 9 aylık bebeği sert bir şekilde döven kadın bakıcıya (55) kamu hizmetlerinde 3 aylık çalışma zorunluluğu cezası verildi.
Mahkemenin kararına göre bakıcı, bebeğin ailesine 100 bin ruble (3 bin 325 dolar) para cezası da ödeyecek. Mahkeme, olayı kanıtlayan güvenlik kamerası görüntülerini inceledikten sonra kararını açıkladı. Mahkeme kararını değerlendiren Rusya Devlet Başkanı’nın Çocuk Haklarından Sorumlu Komiseri Pavel Astahov, bakıcıya daha ağır ceza verilmesi gerektiğini savundu. Astahov, “Bir bebek babası olarak böyle bir insanın tecrit edilmesini isterdim. Kendini savunamayan bir bebeğe karşı böyle davranmak insanlık dışı!” eleştirisi getirdi.
 
AİLESİ: TÜRKİYE’YE BİLE BEDAVA TATİLE GÖTÜRDÜK
 
Olayla ilgili konuşan bebeğin annesi Anna Trebugoviç, halen şoku atlatamadıklarını belirterek, “Haftada sadece 4 gün çalışıyordu. Haftalık 5 bin ruble ödüyorduk. Türkiye’ye bile bedava tatile götürdük. Orada 3 çocuğumuza baktığı için parasını da ödüyorduk.” diyerek sitem etti.
 
Bebeği hastanede sağlık kontrolünden geçirdiklerini belirten Anna, “Allah’a şükür bebeğin sağlığı yerinde. Psikolojik olarak dayaktan etkilenmiş, ama doktorlar çabuk unutacağını söyledi.” dedi.
 
Türkçe yayın yapan www.haberrus.com haber portalının haberine göre, daha önce bakıcının davranışlarından kuşkulanan bebeğin anne ve babası, odaya gizli kamera yerleştirmişti. İnternete düşen görüntülerde bakıcının bebeği sert şekilde koltuğa oturtması ve acımasız şekilde tokatladığı görülüyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com