Çocuk Hastanesi'nde toplu görevden alma!

Çocuk Hastanesi'nde toplu görevden alma!
Gaziantep Çocuk Hastanesi’nde Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin raporu doğrultusunda Hastane Başhekimi, yardımcısı ve 2 hastane müdür yardımcısı görevlerinden alındı.
Geçtiğimiz ay zimmet ve usulsüz işlem iddialarıyla Gaziantep Çocuk Hastanesi Müdürü Ali Yılmaz’ın tutuklanmasının ardından Sağlık Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu hastanede inceleme başlattı. İncelemelerini tamamlayan müfettişlerin düzenlediği raporları doğrultusunda Hastane Başhekimi Dr. Süleyman Değirmenci ile Başhekim Yardımcısı Dr. Serpil Erdoğan, Hastane Müdür Yardımcıları Nuray Kaplan ve Mehmet Ünlü görevlerinden alınırken, haklarında toplam 900 bin TL zimmet çıkarıldığı iddia edildi. Görevden alınan Başhekim Süleyman Değirmenci Nizip Devlet Hastanesi’ne, Başhekim Yardımcısı Serpil Erdoğan ve Hastane Müdür Yardımcısı Nuray Kaplan İslahiye Devlet Hastanesi’ne ve Hastane Müdür Yardımcısı Mehmet Ünlü de Araban Hastanesi’ne atandı.
 
Başhekim Süleyman Değirmenci’den boşalan göreve Sağlık Bakanlığı İntaniye uzmanı Dr. Selda Aslan’ı atadı.Aslan’ın göreve başladığı belirtildi. (MUT)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com