Çocuk Oyunları Start Dedi!

Çocuk Oyunları Start Dedi!
1. Dünya Çocuk Oyunları'nın açılış törenine katılan Bakan Özak, katılımcıları selamladı.

1. Dünya Çocuk Oyunları'nın açılış törenine katılan Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, geleceğin dünyasını yönetecek çocukları, çok değerli ailelerini ve yöneticilerini Türkiye'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Oyunların açılış töreninde bir konuşma yapan Bakan Özak, sporun temelindeki yardımlaşma, paylaşma, dostluk, kardeşlik, barış gibi değerlerin kişinin ve toplumun sosyal gelişimine katkıda bulunduğunu, insanların ve toplumların birbirine yakınlaşmasını sağladığını belirtti.

Sporun gelişmişliğin temel bir göstergesi olduğu düşüncesinden hareketle, Türkiye'nin son dönemde uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapma konusunda çok büyük bir atılım gerçekleştirdiğini vurgulayan Özak, ''Geçtiğimiz dönemde pek çok önemli uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yaptık ve daha pek çoğuna da önümüzdeki dönemde ev sahipliği yapacağız'' dedi.

Türkiye'de organize edilen Dünya Basketbol Şampiyonası ile dünya spor kamuoyunun çok büyük takdirlerini kazandıklarını ifade eden Özak, şöyle devam etti:

''Geçtiğimiz ay kış oyunlarında Türkiye'nin bugüne kadarki en büyük organizasyonunu Erzurum'da başarıyla gerçekleştirdik. Bu yılın temmuz ayında Trabzon'da Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na ev sahipliği yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde pek çok önemli organizasyona daha Türkiye olarak ev sahipliği yapacağız. Türkiye'de ve dünyada bir ilk olan ve bugün açılışını yaptığımız çocuk oyunlarını da büyük bir başarıyla gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle bu organizasyonun gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese, teşekkürlerimi sunuyorum. Bilhassa büyük bir özveriyle gece gündüz çalışarak, kısa bir sürede böyle büyük bir organizasyonun gerçekleşmesini mümkün kılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek Bey'e özel olarak şükranlarımı sunuyorum.''

Türkiye'nin, çocuklar ve gençler için ayrı ayrı bayram kutladığını hatırlatan Bakan Özak, ''Gençliğe ve çocuklara büyük bir önem veren ve dünyada gençlik ve çocuklar için ayrı ayrı bayram kutlayan tek ülke olarak, Dünya Çocuk Oyunları ile dünya çocukları arasında, dostluk, barış ve kardeşlik duygularının gelişimine ve medeniyetlerin birlikteliğine de büyük katkı sağlayacak önemli bir adım atmış oluyoruz. Burada başlayan dostluk ve kardeşlik kıvılcımlarının, çocuklarımızın gönüllerinde büyüyerek yanmaya devam edeceğine inanıyorum. Yarışmaya katılan tüm çocuklarımızın Türkiye'nin ve Ankara'nın güzellikleri ile sporun güzelliklerini bir arada doyasıya tanımaları ve yaşamalarını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Çocuk Oyunları'nın başarıyla geçeceğine ve Türkiye'de ve dünyada sporun gelişmesi, çocuklara sevdirilmesi ve yaygınlaşmasına katkı sağlayacağına inanıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com