"Çocuk yapabilecek" Türkleri öldürmüş

"Çocuk yapabilecek" Türkleri öldürmüş
Almanya'da 2000-2006 yılları arasında 8 Türk'ü öldüren aşırı sağcı katillerin çocuk yapabilecek Türkleri öldürdüğü bildirildi.
Almanya'da 2000-2006 yılları arasında 8 Türk'ü öldüren aşırı sağcı katiller Uwe Böhnhardt ile Uwe Mundlos'un, Amerikalı bir ırkçıyı örnek aldığı ve saf kan Alman olmayan "çocuk yapabilecek" yaştaki Türkleri öldürmüş olduğu bildirildi.
 
Karlsruhe kentindeki Federal başsavcılığın sözcüsü Marcus Köhler, bugün yaptığı açıklamada, Böhnhardt, Mundlos ve polise teslim olan Beate Zschaepe'nin oluşturduğu "Nasyonal Sosyalist Yeraltı" (NSU) adlı terör hücresinin, cinayetleri yabancı düşmanlığından dolayı işlemiş olduğunun kesinleştiğini belirterek, katillerin Amerikalı bir ırkçıyı örnek almış olduğunun tahmin edildiğini söyledi.
 
Katillere ait bugüne kadar yayınlanmayan bir videoda, her bir cinayetin işlendiği tarihlerin yer aldığı 14 küçük kutunun gösterildiğini ifade eden Köhler, söz konusu Amerikalı ırkçının ideolojik sözünün 14 kelimeden oluştuğunu, bu nedenle 14 rakamının aşırı sağcılar arasında önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti. 
 
"Der Spiegel" dergisi ise, Böhnhardt ve Mundlos'un, öldürmek için saf kan Alman olmayan "çocuk yapabilecek" yaştaki yabancıları hedef seçmiş olduğunu yazdı.
 
Derginin haberine göre katiller, Dortmund kentinde yaşayan bir Türk işadamını da öldürmek istemiş, ancak sözkonusu kişi 60 yaşın üzerinde olduğu için öldürmekten vazgeçmiş. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com