'Çocuk Yaşta Evliliğe Hayır'

'Çocuk Yaşta Evliliğe Hayır'
Eskişehir'de bir grup kadın kuaförü tarafından oluşturulan 'Özel Kuaförler Şov Timi', 'Çocuk Yaşta Evliliğe Hayır' temasıyla saç şov gösterisi yaptı.

Eskişehirli kuaförler Mesut Çeliker, Hikmet Tozçöken, Yasin Sarıköse, Zafer Fındıkdalı, Canan Karahan Aktürk, Mustafa Tosun, Eylem Akgün, Nesrin Emeç, Gülay Sarıkaya, Abdil Kumru, Ali Can, Ali Bulut ve Sibel Tozçöken'den oluşan Özel Kuaförler Şov Timi, etkinlikte Osmanlı, nostalji, çağdaş ve karnaval temalı saç şovları ile izleyenlere zevkli dakikalar yaşattı.

Etkinlikte yaşta evliliği anlatmak için 12-13 yaşlarındaki bir kız çocuğu elinde oyuncak bebekle sahneye çıktı. Anadolu Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri de tasarladığı kıyafetlerle mini bir defile gerçekleştirdi.

Etkinliği düzenleyen kuaförlerden Yasin Sarıköse, Türkiye'nin sorunlarına karşı duyarlı olduklarını söyledi. Sarıköse etkinlikle ilgili olarak şunları kaydetti:

"Biz küçük yaşta evliliğe hayır diyoruz. 12 yıl olan zorunlu eğitime de sonuna kadar destek veriyoruz. 13 arkadaş kurduğumuz grup ile hem protesto hem de görsel bir şov niteliğinde gösteri düzenledik. Böyle bir organizasyon ilk defa düzenleniyoruz. Kurduğumuz gurupta Türkiye'de değil dünya da tektir. Bundan sonra da Türkiye'nin kanayan yaralarına parmak basarak, etkinliklerimizi devam ettireceğiz. Gösterimizi Osmanlı, nostalji, çağdaş ve karnaval temalarıyla gerçekleştirdik."(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com