Çocuklar Oynarken Öğrenecek !

Çocuklar Oynarken Öğrenecek !
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Çocuk Üniversitesi yaratıcı drama atölyeleri 13-20 Ağustos tarihleri arasında eğitime başlayacak.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Çocuk Üniversitesi yaratıcı drama atölyeleri 13-20 Ağustos tarihleri arasında eğitime başlayacak.

AÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yaratıcı drama atölyelerinde tanışma, etkileşim, rol oynama, doğaçlama, güven ve uyum çalışmaları, maske çalışması ve müze çalışması gibi konular uygulanacak. Maske çalışmalarında çocukların dokunuşlarıyla şekillenecek maskeler, onların yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirecek.

Müze çalışmalarında bir grup öğrenci, Odunpazarı'ndaki Cumhuriyet Tarihi Müzesinde; diğer öğrenci grubu da AÜ Eğitim Karikatürleri Müzesinde müzede drama konulu bir atölyeye katılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Sekmen, yaratıcı dramanın eğitimin bir alanı olduğunu ve tiyatronun değil, pedagojinin alanına girdiğini belirtti.

Doç. Dr. Sekmen, şunları kaydetti:

'Bizim üniversitemizde yaratıcı drama konusunda akademik çalışmalar yapmış elemanlar var. Akademik bilgi ile yöntemli bir drama çalışmasının yapılması tamamen bu işin bilimsel olarak yapılmasını sağlar. Üniversite dışındaki çalışmalarda doğru yapılmayabilir. Pedagojik eğitim almamış kişilerin çocuklarla yaptığı çalışmalardan doğru sonuçlar elde edemezsiniz. Yaratıcı drama eğitimi almış kişiler, özellikle kendileri için daha mutlu olabilecekleri koşulları yaratabilirler.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com